O svěží domov se postará jedlá soda. Zápach už nebude mít šanci

Jedlá soda je skvělým pomocníkem nejen v kuchyni při pečení, ale její účinky můžete vyzkoušet také například při úklidu domácnosti nebo čištění ucpaného odpadu. S její pomocí si také doma můžete vyrobit různá mýdla nebo domácí tablety do pračky nebo myčky. Zkuste s její pomocí ovonět svůj domov, budete se cítit mnohem lépe!

Ve vaší domácnosti něco zapáchá?

Nejdříve musíte přijít na to, odkud se nepříjemný zápach bere. V kuchyni to mohou být místa jako odpad ve dřezu, kam pravidelně vyléváme například vodu z těstovin nebo zbytky jídel. Ty se snadno zaseknou v odpadu, kde mohou zůstat i několik týdnů a mohou nepříjemně „vonět“ v celé domácnosti. Zápach se může linout také z lednice, pokud jsme tam zapomněli na nějakou potravinu.

Doporučený článek:  Tabletu do myčky lze využít také do pračky. Spotřebič vyčistí a prodlouží jeho životnost

Jedlá soda pomůže s oběma problémy. Co se týče odpadu, můžete do něj nasypat pytlík jedlé sody a poté ho zalít vroucí vodou. K ještě většímu účinku můžete přidat také ocet, vytvoří se pěna, která bude šumět. Nechte působit několik minut a poté zalijte vroucí vodou. Účinek bude okamžitý, ale v případě nejistoty můžete celý postup ještě zopakovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Kromě jedlé sody pomůže také prášek do pečiva

Ohledně zapáchající lednice můžete jedlou sodu nasypat do misky a tu vložit do ledničky – samozřejmě až po jejím vyčištění a odstranění nežádoucích potravin, které dělají tyto problémy. Kromě jedlé sody ale můžete použít také prášek do pečiva, který je také velmi oblíbenou surovinou, co se týče pomoci při úklidu domácnosti.

Doporučený článek:  Bylinková zahrádka se vejde i na malý balkon. S jejich pěstováním si poradí i úplný začátečník

Jedlá soda umí odstranit zápach také v umyvadle nebo toaletě. Rozhodně se nebojte ji použít také v případě, kdy nefungují chemické prostředky Jedlá soda je nejen ekologická, ale díky její ceně ušetříte několik stovek korun. Navíc není škodlivá pro životní prostředí a neexistuje snad domácnost, ve které byste ji nenašli.

Zdroj: https://www.houselogic.com/organize-maintain/cleaning-decluttering/natural-odor-eliminator/