Mšice na zahradě vyřeší obyčejné mléko. Postřik v ranních hodinách přinese nejlepší výsledky

Mšice jsou malé nenápadné potvůrky, které dokážou na zahradě udělat velkou paseku. Velmi rychle se rozmnožují a snadno se dostávají z jedné rostliny na druhou. Existuje mnoho babských rad, jak se mšicemi skoncovat, ale my pro vás máme jednu osvědčenou, která zaručeně funguje. V boji s mšicemi se nesmíte vzdávat, jelikož pak budete nad svou zahradou plakat. Využijte tedy dobré rady a vytvořte si proti mšicím mléčný postřik.

Jak jinak se vypořádat s mšicemi?

Existuje mnoho způsobů, jak se mšic na zahradě zbavit. Nejúčinnější je obvykle chemický postřik, který ale bohužel často poškodí také rostlinu. Pokud se chemii chcete na své zahrádce vyhnout, vyzkoušejte ekologičtější metody. Velmi oblíbený je postřik z česneku, droždí nebo octa. Ale když nemáte tyto ingredience po ruce, můžete sáhnout po mléce a vyrobit si mléčný sprej.

Doporučený článek:  Čištění dřezu usnadní rostlinný olej

Jak vyrobit mléčný postřik proti mšicím?

Jedná se naštěstí o velmi jednoduchý postup. Stačí smíchat mléko s vodou v poměru 1 : 1, směs důkladně promíchat a nalít do lahvičky s rozprašovačem. Poté lahvičkou postříkejte postižená místa rostlin, kde se mšice nacházejí. Postřik se doporučuje aplikovat po ránu, kdy nejsou mšice ještě v plné aktivitě. Tento postřik se doporučuje nanášet hlavně na venkovní rostliny, jelikož mléko zaschlé na rostlině by po čase mohlo vykazovat známky zápachu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké mléko je pro výrobu tohoto postřiku nejlepší?

Nejúčinnější bude, pokud sáhnete po mléce z farmy, které bylo právě podojeno od krávy. Pokud ovšem takové mléko nemáte k dispozici, zkuste v obchodě koupit to nejtučnější. Čím více bude mléko tučné, tím více bude mšicím nepříjemné. Účinek spreje tak bude intenzivnější.

Doporučený článek:  Zázračná řeřicha vyroste za jediný týden. Na parapetu ji lze pěstovat po celý rok

Další důležité kroky k odstranění mšic

Mšicím se na zahradě vyhnete, pokud budete průběžně odstraňovat plevel, na kterém se mšice mohou množit a přemisťovat k ostatním rostlinám. Také je dobré eliminovat mravence a jejich mraveniště v okolí zahrady. Mravenci a mšice spolu totiž žijí v symbióze.

Zdroj: https://www.ilonasgarden.com/milk-aphid-control/