Zázračná řeřicha vyroste za jediný týden. Na parapetu ji lze pěstovat po celý rok

Řeřicha ještě není u nás tolik oblíbená. Je to rostlina, která je spojována hlavně s Velikonocemi. Není nápadná, její pěstování je velmi jednoduché a hlavně obsahuje spoustu živin, kvůli kterým byste ji měli minimálně vyzkoušet. Používá se většinou do různých druhů salátů. Poradí si s chudokrevností a hodí se především pro těhotné ženy, protože obsahuje kyselinu listovou.

Jaké vlastnosti řeřicha má?

Řeřicha patří mezi rostliny, které mají velmi intenzivní vůni. V přírodě může dorůst až do výšky 70 centimetrů, což se doma na parapetu nestane, protože ji budete velmi často využívat. Má ráda vlhké louky nebo lesní stanoviště a můžete ji zkusit jako přílohu. Mnoho lidí ji ale využívá pouze jako dekoraci. Vysadit ji můžete nejen na zahradě, ale také na okenním parapetu, protože nepotřebuje žádnou speciální péči.

Doporučený článek:  Pecka z avokáda je stejně cenná jako samotný plod. Využít lze v kuchyni i pro krásu

V řeřiše pak najdete mnoho cenných látek, včetně vitaminu C, K, A nebo E. Její konzumace posiluje imunitní systém a také obsahuje antioxidanty, které vyčistí tělo. Draslík, selen nebo vápník jsou také její součástí a zajistí správnou funkci organismu. V čem je ještě řeřicha prospěšná? Obsahuje železo, takže se hodí pro ty, kteří trpí anémií. Vitaminy skupiny B zase podpoří nervový systém.

Zdroj obrázku: Freepik

Co budete potřebovat k tomu, abyste řeřichu zaseli?

Řeřicha obsahuje kyselinu listovou, kterou ocení především ženy v těhotenství. Ovlivňuje vývoj plodu. Pokud chcete zhubnout, řeřicha by se měla stát součástí vašeho jídelníčku. Je totiž velmi jednoduché si ji vypěstovat. Budete k tomu potřebovat pouze pár věcí: semena řeřichy, vatu, vodu a skleněnou nebo plastovou nádobu.

Doporučený článek:  Proti slzení při krájení cibule pomůže větrání, žvýkačka nebo mráz

Do misky dejte vatu, aby pokryla celé dno. Postupně pak přilévejte vodu, aby se nasákla do vaty. Semínka řeřichy nasypte na vatu a přitlačte. Dejte pozor, aby byla semínka rovnoměrně rozprostřená. Nádobu pak postavte na parapet, kam svítí slunce. Po pár dnech už uvidíte klíčky a po týdnu už můžete řeřichu konzumovat.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/how-to-grow-watercress