Nevhodné dárky je škoda vyhodit. Udělají radost někomu jinému nebo jen čekají na správný čas

Každý z nás se někdy v životě dostal do situace, kdy dostal dárek nebo nějakou věc, která se nelíbila nebo se pro ni nenašlo využití. Nemusí se jednat o věc, může se jednat například o různé poukazy nebo i zvíře, ale o to větší starosti mohou nastat, protože ne každý má čas, chuť a dovednosti v oblastí péče. Nejčastěji dostáváme dárky na narozeniny, Vánoce, výročí nebo jako odměnu.

Zkuste ho darovat

Ačkoliv se zdá předávání dárků neslušné, tak je to kolikrát lepší varianta, než aby byl nevyužité. Nikdo totiž neví, jaký dárek dostane (tedy až na výjimky, ale chybí moment překvapení), a to bývá leckdy loterie. Někdy se dárkem trefíte, někdy ne, ale naštěstí existují různé možnosti, jak vyřešit případné patálie.

Doporučený článek:  Nechat nabíječku v zásuvce se může vymstít. Hrozí úraz i požár

Jedna z možností je dárek darovat někomu jinému, o kom víte, že z něj bude mít rozhodně větší radost než vy a ještě jej využije. Pokud nemáte či neznáte nikoho z okruhu rodiny nebo přátel, kdo by byl ideálním kandidátem pro dárek, tak určitě stojí vyzkoušet dětské domovy, sociální zařízení apod. Uděláte tím radost nejen sobě, ale i ostatním.

Zdroj obrázku: Freepik

Nedělejte zkrátka nic a čekejte

Někdy se vyplatí zkrátka nedělat nic, protože nikdy nevíte, kdy se z nepotřebného může stát dárek potřebný. Stejně jako víno zraje i člověk a postupem času můžete změnit názor na určité věci. Představte si, že dostanete hodinky, sběratelské předměty, kartičky, herní konzole, které se vám nelíbí nebo nevyužijete, ale postupem času začnou převyšovat momentální hodnotu a o několik desítek let tak značně narostou na ceně. Stanou se tak vhodným dárkem pro vaše děti, které tyhle dárky mohou postupem času zpeněžit.

Doporučený článek:  Mastné skvrny v kuchyni pomůže vyčistit ocet, jedlá soda nebo olej

Pokud se jedná o zvíře, někdy může přijít milé překvapení a vlastně z nechtěného dárku se může stát tím nejlepším. Nejčastěji darovaným zvířetem je pes a ne nadarmo zde platí rčení, že pes je nejlepší přítel člověka. Získáte tak nečekaného životního parťáka, kterého si oblíbíte nejenom vy, ale i vaše děti, a to může mít nevyčíslitelnou hodnotu. Je zkrátka na vás, jak s dárky naložíte, protože to právě vy jste je dostali.

Zdroj: https://www.cnet.com/how-to/what-to-do-with-the-gifts-you-hate-or-dont-want/