Vytvořte skutečné teplo domova jednoduchými triky. Hra se světlem a barvami vás bude bavit

Na podzim trávíme ve svých domovech více času, takže se není co divit, že chceme, aby byl interiér útulný a pěkný. Bez ohledu na to, jak jsme uspořádali náš prostor, můžeme použít několik triků, díky nimž bude náš domov mnohem útulnější s krásnou atmosférou. Podívejte se, jak zahřát interiér bez přetopení a jaké doplňky vám s tím mohou pomoci.

Jak zahřát interiér světlem

Osvědčeným způsobem, jak zahřát místnosti, je zvolit správné osvětlení. Světlo je základním prvkem, který vytváří atmosféru celého domu. Pro zahřátí místnosti funguje nejlépe rozptýlené a bodové světlo. Je ještě důležitější než stropní osvětlení.

Doporučený článek:  Nejlepší psí rasy pro rodiny s dětmi

Stojí za to umístit stojací lampy a svítidla v místnosti. Nezapomeňte, že je důležité vybrat správné žárovky, které do nich dáte. Pokud chcete zateplit interiér, nevybírejte bílé světlo připomínající laboratoře. Při zdobení obývacího pokoje a oteplování dalších místností nezapomínejte na svíčky.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zateplit studenou místnost barvami?

Pokud chcete zahřát studenou místnost tlumenými barvami stěn, stojí za to rozbít monotónnost doplňky s intenzivnějšími barvami. Doporučují se teplé nebo pastelové odstíny. Hnědá barva vám umožní uklidnit se a relaxovat. Na druhou stranu žlutá, oranžová a zlatá barva jsou stimulující a budou fungovat obzvláště dobře na podzim a v zimě, kdy potřebujeme mnohem více energie. Kromě toho jsou spojeny se sluncem, takže budou mít dobrý vliv na naši pohodu. Je však třeba dbát na to, aby tyto barvy nebyly příliš jasné.

Doporučený článek:  Jaké klávesové zkratky byste měli bezpodmínečně znát

Doplňky v těchto barvách, které lze použít pro výzdobu interiérů, jsou přikrývky, polštáře, přehozy, obrazy, koberce, kytice a vázy.

Jak proteplit světlý interiér?

Pokud chcete proteplit interiér, který je sám o sobě jasný, můžete použít tkaniny, které mají přirozenou, výraznou strukturu. Stojí za to použít například pletený tlustý koberec, lněné ložní prádlo nebo sametové, těžké záclony. V tomto případě udělají velký rozdíl i vlněné nebo pletené plédy nebo přikrývka umístěná na gauči. Skleněné lucerny zdobené ratanovými copánky nebo květináče pro zavěšení květin ze stropu budou také fungovat skvěle.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/uk/decorate/a38054560/interior-tips-warm-home-winter/