Určité druhy nádobí nepatří do myčky, lepší je mýt je v ruce

Je mnoho pomocníků v domácnosti, ale mezi nejrozšířenější a nejpoužívanější patří myčka nádobí. Myčka nám již několik desítek let usnadňuje život. Řekněme si na rovinu, koho baví mytí nádobí? Bohužel ani do myčky nepatří úplně všechno. Co přesně? Tak to si prozradíme v tomto článku.

Co není vhodné dávat do myčky nádobí?

Každé nádobí by mělo být označeno symboly s různým účelem. Buďto najdeme symbol na samotném nádobí (hrnce, pánve, hrnky), nebo je symbol nakreslen na originální krabici, ve které nádobí kupujeme. Díky těmto symbolům se dozvíme, zda ono nádobí lze dávat do myčky, nebo ne.

Doporučený článek:  Užijte si čas strávený v přírodě i bez otravného hmyzu. Tyto vůně ho zaručeně odeženou
Zdroj obrázku: Freepik

Například ručně malované nebo zdobené sklo raději do myčky nedávejte. Mohlo by se vám totiž stát, že se ozdoba na nádobí smyje, a vy tak přijdete o originalitu daného kousku. Do myčky také nepatří nádobí vyrobené ze dřeva. Dřevo se v myčce může zkroutit a také popraskat. Stejně jako do mikrovlnné trouby také do myčky nepatří věci z hliníku. Tento kov by mohl ztratit svou barvu. Nedoporučuje se také dávat do myčky teflonové pánve, starožitnosti či věci z olovnatého křišťálu. A pokud máte doma nějaké opravované lepené nádobí, také jej raději do myčky nedávejte.

Doporučený článek:  Nemějte na balkoně holubník. Nevítané opeřence vyžene postřik, který jim neublíží

A co kromě nádobí můžeme do myčky bez problému dát?

Ano, i když se myčka používá převážně na nádobí, dáme vám pár tipů, jaké další věci můžete v myčce umývat. Mezi velmi oblíbené věci, které se často v myčce objevují, patří plastové hračky. Myčka hračky umyje a díky vysoké teplotě vody také vydesinfikuje. Do myčky bez problému dejte koupelnové doplňky, jako držáky na kartáčky či na mýdlo. Neváhejte v ní očistit také nůžky, kleště či pinzety nebo si v myčce na nádobí umyjte misky a hračky pro vaše čtyřnohé miláčky. Při velkém úklidu využijte myčku na mytí částí světel, polic z lednice či dóz na cukr a sůl.

Zdroj: https://www.today.com/food/21-things-you-should-never-put-dishwasher-t108971