Vyhnat mravence z domova nebývá snadné. Okurka a bylinky je ale spolehlivě vypudí

Mravenci patří mezi nezvané návštěvníky nejen v domácnostech, ale také na terasách nebo zahradách. Je to sice neškodný hmyz, ale pokud se dostane do kuchyně, může zde nadělat velkou paseku. A vždy to začíná jedním mravencem. Jestli ho doma objevíte, můžete si být jistí, že jich bude více. Nutné bude najít jejich hnízdo a co nejrychleji je z domova dostat.

Nemusíte používat chemické přípravky

Mravence najdeme všude, kam se podíváme. Jsou jich stovky druhů, záleží na klimatických podmínkách, ve kterých žijí. Bohužel se velmi často objevují v domácnostech, kde nemají co dělat. Snadno se dostanou například do nádob s moukou nebo těstovinami a mohou zničit zásoby jídla. V mravenčím společenství má každý jedinec svou funkci. V mraveništi jsou dělnice, samci, kteří oplodňují královnu, a samotná královna, která klade vajíčka.

Doporučený článek:  Mazlíčci potřebují během zimy udržet v teple. Dny doma zpestří zábavné aktivity

Mravenci jsou skvěle sehraný tým, kde si všichni jedinci vzájemně pomáhají. Někdy bude velmi těžké se zbavit všech. Proto jednejte s rozvahou a hlavně důkladně, protože se dost často vrací na místa, kde je jim dobře a kde mají dostatek potravy. Mravenci jsou ale velmi užiteční pro náš ekosystém. Lidé v domácnostech je ale berou jako škůdce, kteří mohou zničit velké množství jídla. Vyzkoušejte k jejich odstranění domácí metody.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak proti nim bojovat?

Zkuste využít k jejich odstranění například oblíbenou zeleninu. Pro mravence bude velmi nepříjemné, když budou muset být v prostředí, ve kterém je nastražená například okurka. Hořkou okurku nakrájejte na kousky a položte na místa, kudy chodí. Můžete použít i slupky. Mravencům nevoní látky, které okurka obsahuje. Okurku ale musíte velmi často měnit, jinak bude hnít.

Doporučený článek:  Zrcadlo vyleští ocet, čaj nebo punčochy

Můžete také použít aromatické bylinky, které mravencům také dají najevo, že u vás nemají co dělat. Účinný bude i ocet v kombinaci s jedlou sodou nebo citronovou šťávou. Vyzkoušejte nejdříve tyto metody, než se pustíte do nákupu chemických přípravků.

Zdroj: https://www.insider.com/guides/home/how-to-get-rid-of-ants