Mýdlo používá většina lidí jen k mytí rukou, aniž tuší, jaké skvělé využití vlastně má

Mýdlo používáme většinou na ruce nebo na mytí celého těla, ale jeho aplikace jsou velmi různé. Můžete ho přidat například k pracímu prášku nebo ho použít k výrobě domácího mýdla. Odstraní ale také skvrny na koberci nebo s jeho pomocí můžete například namazat panty u dveří.

Mýdlem snadno odstraníte mšice z rostlin

Pokud vaše rostliny trpí pod útokem mšic, můžete je snadno odstranit právě pomocí mýdla. Připravte si roztok šedého mýdla a vody a dejte do rozprašovače. Rostliny pak stříkejte několikrát denně po dobu sedmi dnů. Do několika dní byste se měli mšicí zbavit. Mýdlo také vyčistí skvrny od barev a vyčistíte s ním i štětce. Pokud jste doma malovali, můžete štětce namočit právě do vody, do které nastrouhejte šedé mýdlo.

Doporučený článek:  Vodní kámen i skvrny budou provždy minulostí. Víc než drahé prostředky pomůže jediné ovoce

Snadno pomocí mýdla můžete odemknout nebo namazat panty. Pokud v zásuvce nefungují panty, můžete je namazat pastou z šedého mýdla a vody. Menší množství dejte na pojezdy nebo na panty ve dveřích a uvidíte, že nábytek bude znovu skvěle fungovat. Mýdlo ochrání před nátěrem, takže s ním můžete vyčistit různé povrchy ještě předtím, než je budete natírat barvou.

Zdroj obrázku: Freepik

Obtížné skvrny budou snadno pryč

Díky mýdlu můžete odstranit i těžké odolné skvrny, například takové, se kterými si neporadil ani ten nejlepší prací prostředek. Pokud máte na koberci nebo oblečení skvrny od vína nebo mastnoty, snadno se jich zbavíte pomocí šedého mýdla. Po umytí skvrny nemusí zmizet hned, ale můžete do směsi přidat ještě trochu jedlé sody, která pomůže k jejich odstranění.

Doporučený článek:  Mražení potravin předejde plýtvání a vytvoří zásoby na horší časy

Mýdlo tak můžete používat nejen na čištění rukou a celého těla, ale pomůže také při odstraňování skvrn a dalších nečistot, které jdou jen velmi těžko odstranit. Nemusíte utrácet peníze za drahé prostředky, které jsou plné chemie a mnohdy ani nefungují. Obyčejné mýdlo dokáže zázraky. Nebojte se ho použít ne jako poslední, ale jako první možnost.

Zdroj: https://www.diynatural.com/uses-of-soap/