Na balkoně lze vytvořit malou bylinkovou zahrádku

Nemáte doma zahradu, ale rádi byste přesto něco pěstovali? Máme pro vás dobrou zprávu, protože mnoho bylinek můžete pěstovat na parapetu, balkoně nebo terase. Pár truhlíků vám postačí k tomu, abyste měli mnoho domácích bylinek. Hodit se vám ale také budou osvědčené metody, díky kterým vám budou bylinky prospívat. Podívejte se, jaké bylinky vysadit na balkon.

Jak založit zahrádku na balkoně?

Založit malou zahrádku není složité. Bylinky je nejlepší sázet do samostatných květináčů, takže se musíte rozhodnout, kolik máte místa a kolik bylin byste chtěli pěstovat. Podle toho musíte začít. Nezapomeňte také investovat do mrazuvzdorných květináčů, abyste je nemuseli složitě uklízet na zimu. Výhodou jsou také chytré květináče, u kterých přesně poznáte, jestli rostlina potřebuje zalít.

Doporučený článek:  Kam vyrazit na teambuilding? Určitě do Posázaví na Sporthotel Kácov
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké bylinky se skvěle hodí do truhlíku na balkon?

Až budete zakládat zahrádku, myslete i na substrát. Běžný substrát není pro většinu bylin vhodný, a proto byste měli vždy investovat do speciálního substrátu pro byliny. Na balkoně můžete pěstovat mnoho bylin. Některé jsou jednoleté (bazalka, kopr, saturejka), druhou možností jsou trvalky (rozmarýn, máta, libeček).

Jednoleté a vytrvalé byliny

Bazalka patří mezi nejoblíbenější bylinky. Potřebujete pro ni světlé místo a dost vody. Poskytne vám ale mnoho listů, které budou chutnat skvěle v italských pokrmech. Kopr je klasickou českou bylinou, kterou si můžete i zamrazit na zimu. Z pár semínek získáte velké množství kopru a má rád slunce. Saturejku lze využít jako náhražku pepře a potřebuje také hodně slunce.

Doporučený článek:  Jednoduchý trik zbaví oblečení všech chlupů a nečistot. Majitelé mazlíčků budou nadšení

Z trvalek je populární rozmarýn i máta. Rozmarýn miluje slunce, zásadité pH a vápenitou půdu. Máta je na pěstování náročnější, ale její chuť vám úsilí vynahradí. Substrát musí být neustále vlhký a vyžaduje polostín. Libeček je v tuzemsku také oblíbený a používá se hodně do polévek. Jeho výhodou je, že nepotřebuje častou zálivku a můžete ho také zamrazit na chladnější měsíce.

Zdroj: https://www.garden-products.co.uk/news/annes-garden-blog/how-to-start-a-balcony-herb-garden/