Oblíbené rostliny jsou víc než ozdobou interiéru. Některé pročistí vzduch a zlepší vlhkost v místnosti

Ne všichni naši zelení spolubydlící nám slouží pouze pro krásu oka. Spousta druhů pokojových rostlin splňuje i jiné úkoly. Ať už se jedná o zvlhčování nebo čištění vzduchu, některé z nich vás možná překvapí.

Pohlcovači škodlivých látek

Pokojové rostliny nás zbavují škodlivých látek, eliminují škodliviny z nátěrů na stěnách, laků na podlahách nebo různých lepidel v nábytku. Fungují tedy jako přírodní filtry. Ale aby tyto rostliny opravdu správně plnily tuto funkci, musíme jim dopřát pravidelnou péči. Nejdůležitější roli vykonávají listy rostlin. Takže musíte dbát na pravidelné utírání listů od prachu nebo jejich sprchování.

Doporučený článek:  Jak si vyrobit náramek z gumiček? Naučte se tento jednoduchý způsob

Určité druhy rostlin fungují zase jako přirozené zvlhčovače ovzduší. Takže máte přírodně zvlhčené prostředí bez použití jiných nástrojů. Jiné květiny zase fungují naopak, pohlcují přebytečnou vlhkost, takže zabraňují vytváření plísní v domácnosti. Některé druhy je vhodné pořídit do kanceláří, kde je vzduch umělý a ovlivněný klimatizací. Rostliny ho umí dobře pročistit.

Zdroj obrázku: Freepik

Které druhy pokojových rostlin jsou speciální

Jedněmi z takových rostlin jsou kapradiny. Ty výborně absorbují toxiny ze vzduchu, také výborně hydratují okolní prostředí. Když je umístíte vedle televizoru, budou pohlcovat radiaci. I když název další rostliny není zrovna lákavý, je to malý zázrak pro vaši domácnost. Hovoříme o dobře známém tchyninu jazyku. Nejlepší na této rostlině je, že v noci produkuje kyslík, proto ji můžete mít i v ložnici. Můžete jich tam umístit hned několik.

Doporučený článek:  Na špinavé stěny není vždy nutné brát barvu a štětec. Většina skvrn má snadnější řešení

Fíkus je dobré mít v místnosti, kde se často používají chemické prostředky. Dokáže pohltit škodliviny ze vzduchu a znovu je zpracovat na kyslík. Dracéna je rostlina, která zase dokáže neutralizovat látky obsažené v rozpouštědlech a barvách. Také absorbuje oxid uhelnatý, takže ji můžete pěstovat v kuchyni. Tyto rostliny dokážou být v domácnosti nápomocné různými způsoby.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/lifestyle/gardening/g2495/indoor-plants/