Nahřáté pecky z třešní uleví při řadě obtíží

Milujete třešně a pecky pravidelně vyhazujete? Po přečtení článku už to dělat nebudete. Třešňové pecky se totiž dají využít na několik způsobů. Stále více lidí přemýšlí o tom, jak využít ve svůj prospěch celý kousek ovoce nebo zeleniny. Třešně patří mezi ovoce, které v létě najdete na každém rohu. Vypěstovat si strom třešní není nic složitého. Ale víte, jak můžete využít také pecky?

Pecky mají termoregulační schopnosti

Třešňové pecky se dají využít různými způsoby. Mají například termoregulační vlastnosti, díky kterým si udrží stálou teplotu bez ohledu na to, jestli je kolem nich teplo, nebo zima. Mnohem častěji se ale používají k zahřátí místo k ochlazení. Stálou teplotu udrží až celou jednu hodinu. Navíc jsou pecky skvělým způsobem, jak využít přírodní metody nejen pro své zdraví.

Doporučený článek:  Zmrzlina k létu patří. Ta doma vyrobená nejen osvěží, dodá tělu i něco navíc

Už naše babičky je vyzkoušely. Očištěné a vysušené třešňové pecky dávaly do plátěných sáčků a díky tomu měly nahřívací pytlíčky neustále u sebe. I dnes, ačkoli máme moderní technologie, se lidé vrací k těmto osvědčeným metodám, jak se zahřát a dopřát úlevu například bolavým svalům a kloubům. Navíc nemají žádné vedlejší účinky, takže se mohou přikládat i těm nejmenším dětem.

Zdroj obrázku: Freepik

Ženám pomůže při menstruačních bolestech

Pecky zahřejete velmi jednoduše. Vložte je na 15 minut do trouby nebo je v létě dejte ohřát na sluníčko. Ohřívací lahev naplňte peckami a můžete si užívat jejich hřejivé vlastnosti. Ženy si uleví od menstruačních bolestí, ale také křečí v děloze. Díky peckám se zbavíte plynatosti, zácpy nebo průjmu. Pomůžou ale také po fyzické činnosti s namoženými svaly.

Doporučený článek:  Žloutková maska vlasy vyživí a rozzáří. Drahé přípravky už nikdy nekoupíte

Teplé pecky se přikládají už malým miminkům, protože uleví od bolesti bříška, a usnadňují tak práci střev. Navíc třešňové pecky mohou používat také alergici. V plátěném sáčku je můžete ohřívat několikrát. Kromě zahřátí je ale můžete také dát do lednice a nechat ochladit. Záleží na vás, co zrovna potřebujete.

Zdroj: https://www.britannica.com/plant/cherry, https://www.thepurposefulpantry.com/uses-for-cherry-pits-and-stems/, https://www.medicalnewstoday.com/articles/heat-or-ice-for-arthritis, https://www.healthline.com/health/womens-health/menstrual-cramp-remedies, https://mommysbliss.com/blog/5-easy-solutions-soothe-fussy-gassy-baby/