Necháváte v drogerii všechny své úspory? Máme řešení.

Nákupy v drogeriích jsou velkou zkouškou pevné vůle a zdravého rozumu. Všechny ty možnosti, neznámé i známé druhy kosmetiky, krásná balení, perfektně nasvícené vyrovnané regály… Jednoduše máte při každém zavítání do prodejny kosmetiky a drogerie pocit, že nutně potřebujete naprosto všechno. Poznáváte se? Máme pro vás několik tipů, jak v těchto prodejnách nenechat za pár minut celou svou výplatu.

Připravte si nákupní seznam

Vždy pomůže, když půjdete nakupovat s jasným cílem. Snadno pak minete a přehlídnete všechny ty lákavé novinky a speciální přípravky, o kterých jste doposud neměli ani zdání.

Doporučený článek:  Sušení prádla v interiéru má několik pravidel

Pomoci mohou fotografie výrobků, pro něž jste přišli. Případně si do nákupního seznamu napište název, odstín nebo číslo konkrétního výrobku. Seznam zkuste psát i ve sledu regálů podle směru, kterým se v obchodě vydáte. Nakupování tím zefektivníte a nestrávíte v prodejně tolik času.

Nakupujte s rozvahou

Vyhněte se pořizování zbytečně velkého množství. Obrovské zásoby budou v konečném důsledku nevyužité a vaše peníze tím prakticky vyhodíte z okna. I drogerie a kosmetika mají data spotřeby. Po jejich expiraci výrobek může ztratit své původní vlastnosti.

Doporučený článek:  Svěží domov plný lesku a příjemné vůně: o to vše se postará obyčejný čaj

S tím souvisí kontrola data výroby a již zmíněné expirace. Nekupujte výrobky, které mají v blízké době projít. Může se stát, že ani ty nebudou mít takové účinky, jaké od nich očekáváte.

Z regálu berte výrobky umístěné vzadu. Vyhnete se tak tomu, že bude výrobek otevřený či částečně vypotřebovaný.

Věnujte pozornost složení výrobku

Za kvalitní kosmetiku vám dříve nebo později vaše tělo poděkuje. Nedejte pouze na hezký obal, ale přečtěte si zadní stranu balení. Složení vám mnohdy hodně napoví. Volte přípravky, u nichž je ze složení jasné, z čeho se skládají. Pozor dejte i na výrobky, které se z většiny skládají z vody. Možná budou levnější, ale abyste dosáhli chtěných výsledků, vypotřebujete je daleko rychleji.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/10-things-that-are-cheaper-at-drugstores-243048