Vodovodní kohoutky rozzáří kypřicí prášek, ocet nebo jedlá soda

Zbavit se nečistot a usazenin na vodovodních kohoutcích není snadné. Kvůli přetrvávající vlhkosti v koupelně se na vodovodních kohoutcích snadněji tvoří plísně, usazují nečistoty a vodní kámen. Abychom tento problém vyřešili, obvykle používáme silné čisticí prostředky, jejichž použití často nezaručuje požadované výsledky. Dobrou alternativou mohou být osvědčené domácí metody. Níže jsou uvedeny tipy, jak docílit čistých vodovodních kohoutků pomocí sody, citronové šťávy či octa!

Zdroj obrázku: Pixabay

Jedlá soda

Jedlá soda je velmi účinná a rychlá. Pravděpodobně již máte doma potřebné ingredience pro přípravu efektivního prostředku. Budete potřebovat: jedlou sodu, peroxid vodíku a čisticí přípravek. Kromě toho musíte mít po ruce zubní kartáček a dva hadry – jeden mokrý a druhý suchý. Do misky nasypejte 80 g sody a poté přilijte dostatečné množství peroxidu vodíku, dokud se z ingrediencí nestane kaše. Nakonec přidejte mycí prostředek. Vše důkladně promíchejte, hotovou kaši naneste na kohoutek a nechte ji alespoň deset minut působit. Poté povrch důkladně vydrhněte houbičkou, zbytky pasty odstraňte vlhkým hadříkem a na závěr kohoutek vyleštěte suchým hadříkem.

Doporučený článek:  Dobrá izolace udrží teplo uvnitř a sníží náklady na energie

Citronová šťáva

Usazeniny vodního kamene, silné nečistoty nebo stopy plísní pomůže odstranit také citronová šťáva smíchaná se solí do konzistence pasty. Hotovou směs naneste na kohoutky pomocí zubního kartáčku a nechte pár minut působit. Poté celý povrch opatrně očistěte hadříkem a důkladně opláchněte vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet

Dalším způsobem, jak vyčistit vodovodní kohoutky, je použít jeden z nejoblíbenějších čisticích prostředků – ocet. Stačí jej smíchat s vodou v poměru 1 : 2 a směsí kohoutky vydrhnout za pomoci zubního kartáčku. Poté kohoutky omyjte vodou a vyleštěte měkkým hadříkem.

Doporučený článek:  Koberec může zářit stále čistotou. I s největšími skvrnami si poradí jediný prášek

Kypřicí prášek

Pomocí zubního kartáčku naneste kypřicí prášek na znečištěné kohoutky a nechte jej několik minut působit. Poté namočte měkký hadřík do vody a opatrně jím povrch otřete.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-a-sink-faucet-1900294