Nejlepší léky na nachlazení najdete ve své kuchyni. Přírodní prostředky přinesou rychlou úlevu

Rýma, kašel, bolest v krku, hlavy nebo kloubů jsou dnes pro mnoho lidí signálem, že musí jít do lékárny pro léky, které jim rychle a snadno přinesou úlevu. V minulosti to ale rozhodně nefungovalo a lidé si museli poradit přírodním způsobem. Tipy a triky našich babiček můžeme snadno využít i dnes, aniž bychom museli ihned sáhnout po chemii. Podívejme se na pár léků, které lidé hojně používali a jsou osvědčené časem.

Cibulový sirup a mléko s medem

Cibulový sirup byl lékem na nachlazení, protože funguje jako přírodní antibiotikum. Cibule a cukr ve správném poměru dokážou vyléčit respirační infekce a nachlazení. Cibulový sirup podporuje imunitu, snižuje horečku a pomáhá proti kašli. Účinky tohoto sirupu potvrdili i lékaři a doporučují jeho konzumaci během podzimních a zimních měsíců.

Doporučený článek:  Vzácný syndrom může skončit i fatálně. Prozradí ho vůně javorového sirupu

Mléko s medem a česnekem je dalším prostředkem proti nachlazení. Mléko podporuje opravu buněk a imunitní systém. Česnek má nespočet pozitivních vlastností a působí jako přírodní antibiotikum. Med je zaručeným lékem na kašel. Kombinace těchto tří surovin vás zbaví nachlazení během pár dnů.

Zdroj obrázku: Freepik

Husí sádlo nebo zelné obklady

Husí sádlo se v minulosti používalo na potírání hrudníku a zad před spaním. Používalo se hlavně u dětí, které trpěly kašlem. Jistě nechcete, aby se dítě budilo ze spaní kvůli kašli. Na to bylo sádlo nejlepším pomocníkem. Husí sádlo v kombinaci s ricinovým olejem přinese úlevu od bolesti kolene, kyčlí nebo páteře.

Doporučený článek:  Mletá, nebo instantní: obě kávy mají co nabídnout, záleží na několika faktorech

Zelné obklady jsou stále velmi známé jako efektivní pomoc při bolesti a zánětu. Obklady ze zelí můžete použít na otoky, prsa (při kojení nebo zánětu), křečové žíly, kloubní problémy, bolesti v krku nebo kožní onemocnění. Nejlepší je listy trochu podrtit před aplikací, aby pustily šťávu. Přiložte na postižené místo a nechte působit několik minut až několik hodin. Tato aplikace vám zaručeně pomůže a nebudete potřebovat léky na bolest.

Zdroj: https://www.webmd.com/cold-and-flu/12-tips-prevent-colds-flu-1