Zbavte se starého laku i bez odlakovače. Skvěle poslouží to, co najdete běžně doma

Upravené, zdravé a krásně nalakované nehty jsou ozdobou každé ženy. Nikdo nechce koukat na ruce, které nejsou zdravé, mají neupravené nehty a navíc je lak na nich oprýskaný. Bohužel k tomu, aby se lak trochu odloupnul, stačí opravdu maličko. Jak si poradit v případech, kdy se chcete laku zbavit, ale došel vám odlakovač?

Lak na nehty odstraníte jiným lakem, pomůže také parfém

Jednou z možností, jak si odlakovat nehty, je použít jiný lak. Na nehet naneste další vrstvu laku, který by měl být nejlépe průhledný, ale poslouží jakákoli barva. Než lak zaschne, vezměte do ruky vatový tampon a odstraňte novou vrstvu i s tou starší. Pomoci může i salicylový alkohol, který má dezinfekční vlastnosti. I tady ho použijete na vatový tampon a alkoholem setřete oprýskaný lak. Po použití tohoto přípravku použijte hydratační krém, abyste neměli vysušené ruce.

Doporučený článek:  Čaj z chryzantémy posílí imunitu a potěší také svou chutí

Další metodou je parfém. Jestli máte ráda parfémy, určitě doma nějaké máte. Můžete ho použít stejně jako předchozí metody, takže nanést na tampon a vetřít do nehtů. Prsty vám navíc budou krásně vonět. Toaletní vody ale nebudou mít takovou účinnost, je důležité použít opravdový parfém, který bude na bázi alkoholu.

Zdroj obrázku: Freepik

Levnější metodou je použití octa

Ocet patří mezi suroviny, které jsou známé svými vlastnostmi. Hodí se nejen do kuchyně, ale skvěle vyčistí okna i celou koupelnu. I v péči o nehty najde své uplatnění, protože důkladně odstraňuje skvrny a dezinfikuje povrchy. Fungovat ale bude jen na některé druhy laků na nehty. Naneste ho na vatový tampon a nehet důkladně umyjte. Bohužel ocet je známý hlavně svých zápachem, který nemusí být příjemný. Proto na nehty naneste ještě šťávu z citronu, která jim dodá svěžest a překryje nepříjemnou vůni octa. Po nanesení laku na nehty byste měli několik minut počkat, až skutečně zaschne. I tak se ale stane, že se kousek odloupne, protože jste nanesli silnější vrstvu. Na manikúru a lakování nehtů byste si tak měli udělat více času, aby vypadaly dokonale.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/8095889/how-remove-nail-polish-without-remover