Proč se vyplatí užívat ostropestřec mariánský?

Ostropestřec mariánský najdete na našich polích a loukách, a jedná se o bylinku, která se postará o naše játra. Překvapí vás především svým vzhledem, protože je to mohutná rostlina, která bude vyčnívat nad ostatními. Její vlastnosti jsou jedinečné, a proto jsou využívané právě pro náš velmi důležitý orgán. Jaké vlastnosti má ostropestřec a proč se vyplatí ho užívat?

Co je ostropestřec za rostlinu?

Ostropestřec je rostlina, která pochází ze středomořských zemí, ale můžete ho najít na mnoha místech po celém světě. Je to originální rostlina, která se velmi často zaměňuje za bodlák. Jejich podoba je neskutečná, ale ostropestřec své jedinečné vlastnosti, které můžete využít ve svůj prospěch. Může dorůst do výšky až dvou metr, objevuje se na mě fialové květy a také ho poznáte podle špičatých listů. Jaké má vlastnosti?

Doporučený článek:  Zmrzlina k létu patří. Ta doma vyrobená nejen osvěží, dodá tělu i něco navíc

Ostropestřec je velmi ceněná bylinka. Obsahuje několik sloučenin, které pomáhají k obnově funkce jater. Hodí se tak k léčbě mnoha onemocnění. Co v něm tedy najdete? Silice, cukry nebo hořké sloučeniny. Ostropestřec je také plný vitaminu E, který působí blahodárně na naši pokožku a udržuje ji mladistvou. Nejpodstatnější sloučeninou je ale silymarin. Ten může vaše játra zachránit od různých chorob.

Zdroj obrázku: Freepik

Játra jsou velmi důležitý orgán, proto je chraňte

Jestli chcete svá játra ochránit nebo si chcete jen dát preventivní detox, můžete k tomu využít právě tuto bylinku. Silymarin je v tomto případě velmi důležitou složkou, která může hodně pomoci. Podporuje regeneraci jater, odvádí toxiny z těla a pomůže tak i ledvinám. Pokud jste někdy měli otravu nebo jste milovníkem alkoholu, po ostropestřci byste měli také sáhnout.

Doporučený článek:  Objevte tajemství thajské kuchyně. Je bohatá a vyvážená, pro štíhlou linii nic lepšího neexistuje

Uleví se nejen vašim játrům, ale také celý trávicí systém. Rostlina má totiž účinky, kterou podporují činnost žaludku i střev. Zlepší se vám trávení a zvýší se chuť k jídlu. Látky, které ostropestřec obsahuje, jsou vhodné také na léčbu zánětů nebo snižují plynatost. Zbavíte se také zažívací problémů. Trpíte migrénami, hypertenzí nebo kinetózou? Vyzkoušejte tuto skvělou bylinku. Hodí se také na úlevu při silné menstruaci.

Zdroj: https://www.webmd.com/digestive-disorders/milk-thistle-benefits-and-side-effects