Některé ženy si patlají na hlavu vejce. Co se pak stane, překvapí i vlasové specialisty

Reklama a barevné etikety nás lákají k nákupu řady kosmetických produktů. Ukazuje se však, že daleko lepší než chemie v kosmetice je domácí péče o vlasy i pleť s pomocí přírodních produktů, které stojí pár korun. Co udělat pro zdravou a vyživenou pleť? A jak získat silné a husté vlasy? Zkuste použít zcela obyčejné vajíčko a budete překvapení!

Jak pečovat o své vlasy?

Stále více se mluví o vědomé péči o vlasy. Je nutné především určit typ vlasů a dle toho vybrat vhodné produkty a péči. U všech typů vlasů ale platí, že příroda dokáže zázraky. Zkuste obyčejné vejce.

Doporučený článek:  Co je vhodné přidat do šamponu, aby vám rostly vlasy?

Vaječná maska

Majitelům normálních vlasů se doporučuje použít celé vejce. Pokud ale máte vlasy spíše mastnější, je lepší použít jen bílek. Samotný žloutek zase prospěje vlasům suchým a lámavým. Vejce rozšlehejte a naneste je na celou délku vlasů. Nechte jej na vlasech působit asi půl hodiny a poté masku smyjte teplou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Co platí na vypadávání vlasů?

Vejce funguje velmi dobře společně s ricinovým olejem. Tento produkt vlasy vyživuje, posiluje a urychluje jejich růst. Je nepostradatelný zejména tehdy, pokud si všimnete, že vám v kartáči zůstává stále více vlasů. Použití vaječné masky a oleje dodává vlasům fantastický lesk a sílu. Stačí do vajíčka přidat pár kapek ricinového oleje a nanést jej do celé délky vlasů. Chcete-li omezit vypadávání vlasů a stimulovat růst nových, můžete vajíčko kombinovat i s rozmixovaným avokádem.

Doporučený článek:  Nový trend v manikúře uchvátí každého. Sušené květy připomenou rozkvetlé jaro a rozveselí chmurné dny

Vaječné masky na vlasy by se neměly používat častěji než jednou za dva týdny. Pro zvýšení jejich účinku je dobré nasadit si na hlavu koupací čepici a nezapomeňte také chránit své oblečení před ušpiněním.

Vaječná maska na obličej a dekolt

Pokud je vaše pokožka zašedlá, unavená a ztratila svou pružnost, pak jí rozhodně chybí pořádná výživa. K výrobě masky na obličej a dekolt potřebujete dva bílky a přírodní jogurt. Bílky vyšlehejte do tuhé pěny a přidejte do nich jogurt. Dobře promíchejte a naneste na vyčištěnou pokožku obličeje na půl hodiny. Nezapomínejme na krk a dekolt.

Zdroj: https://www.peteandgerrys.com/blog/eggs-for-healthier-hair