Ocet přidaný do pračky zbaví oblečení chlupů

Domácí mazlíčci nám dělají většinu času obrovskou radost. Možná se ale díky nim potýkáte s chlupy, které se drží na oděvech. Hodit je do pračky a vyprat jako obvykle problém nevyřeší. Jak se můžete chlupů zbavit během praní? Budete se divit, ale skutečně toho můžete dosáhnout, a to jen s přidáním jediné suroviny, kterou máte zaručeně ve své kuchyni.

Jak se zbavit chlupů v pračce?

Většina lidí odstraňuje chlupy z oblečení ručně nebo s použitím speciálního válečku. Obě varianty jsou poměrně složité a časově náročné. Chlupy se drží hlavně na náchylných oděvech a v pračce se přilepí na další oděvy nebo na vnitřek bubnu, což ho zbytečně zanáší a ničí. Možná vás to překvapí, ale stačí použít jediný univerzální produkt a budete mít po starostech.

Doporučený článek:  Při hlazení koček je lepší vynechat určitá místa na jejich těle

Ocet máte doma zaručeně vždy a poslouží vám nejen při údržbě domácnosti. V tomto případě bude v pračce působit jako antistatická a změkčující kapalina, která vás zároveň zbaví nepříjemného zápachu z látky a odstraní škodlivé bakterie. Ocet navíc můžete použít také jako odstraňovač skvrn. Chlupy i jemné nitky se díky octu přestanou držet na oblečení a jednoduše se jich zbavíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se octem zbavit chlupů z oblečení?

Do nádobky na prací prostředek nalijte půl sklenice octa. To je vše, co potřebujete pro dokonale čisté a voňavé oděvy bez zvířecích chlupů. Zvolte vhodný program a vyperte oblečení jako obvykle. Nemusíte se ničeho obávat, protože vůně octa nezůstane na oděvech příliš dlouho. Při sušení se provětrá a prací prostředek vám s tím také hodně pomůže.

Doporučený článek:  Domácí aviváž je šetrná k oblečení, přírodě i naší peněžence

Jakmile do pračky přidáte ocet, neměli byste už používat aviváž. Jakmile pračka dopere a oblečení z ní vyndáte, před pověšením oděvy ještě dobře protřepejte. Ocet vám pomůže nejen s chlupy a nitkami, ale také se žmolky. Díky tomuto triku se proto zbavíte všech nepříjemností, které můžete zažívat při nošení a praní svého oblečení. Ocet je docela levný a v domácnosti ho můžete využít mnoha způsoby, včetně úklidu koupelny nebo kuchyně.

Zdroj: https://www.thespruce.com/top-uses-for-vinegar-in-laundry-2147286