Vodní kámen v koupelně už vás děsit nemusí. Domácí prostředky s ním zatočí raz dva

Nejvíce využívané místnosti v domácnosti jsou kuchyň a koupelna. Proto bychom hlavně na koupelnu a WC měli při úklidu dát velký pozor. Doporučuje se umývat tyto místnosti minimálně jednou týdně, a to hlavně z hygienických důvodů. Pokud máme tvrdou vodu, na kohoutku v koupelně po pár dnech uvidíme zasychající vodní kámen. Jestli se jej chceme zbavit, musíme údržbu provádět pravidelně nebo můžeme využít některé speciální přípravky, kterými vodní kámen odstraníme. Poradíme vám, jak s vodním kamenem zatočit jednou provždy!

Doporučený článek:  Antioxidanty uleví tělu od škodlivých látek. Některé potraviny jsou jimi přímo nabité

Jak na špinavý kohoutek?

Vodovodní baterie a kohoutky jsou velmi často zaneseny vodním kamenem. Voda z kohoutku při umývání rukou stříká na všechny strany, a jelikož je kohoutek z lesklého kovu, je na něm opravdu velmi často vidět i sebemenší nečistota. Snadno a rychle tedy tato místa očistíme citronem. Pokud to design kohoutku dovolí, ideální je na něj položit plátek citronu a nechat kyselinu citronovou chvíli působit. Pokud to není možné, stačí rozkrojeným citronem potřít celou plochu kohoutku a vodovodní baterie. Poté povrch otřete vlhkým hadříkem a budete koukat, jak se kohoutek bude lesknout.

Zdroj obrázku: Freepik

Velká vrstva kamene

Je-li na sprchové hlavici velká vrstva vodního kamene, zkuste další způsob. Pokud kyselina citronová nestačí, přichází na řadu silnější kyselina. Například ocet je velmi účinným bojovníkem s vodním kamenem. Zde je ideální, když sprchovou hlavici namočíte do octa a necháte působit třeba i několik hodin. Ocet kámen rozpustí a sprcha se pak bude nádherně lesknout.

Doporučený článek:  Díky pravidelnému hnojení získají túje sílu a budou skutečnou ozdobou zahrady

Domácí čistič na vodní kámen

Vyrobte si domácí čisticí prostředek, který můžete pravidelně při úklidu používat. Jedná se o směs složenou z jedné sklenice vody, jedné sklenice octa, jedné lžičky citrusové kůry, malého množství esenciálního oleje a to je vše. Přípravek důkladně zamíchejte a vlijte do lahvičky s rozprašovačem. Touto směsí pravidelně čistěte místa zasažená vodním kamenem a nemusíte mít strach z velkých usazenin či skvrn.

Zdroj: https://www.mirashowers.co.uk/blog/how-to/how-to-remove-limescale-from-showers-and-taps/