Ochraňte svou zahradu před nenasytnými krtky. Osvědčené metody je vyženou, aniž by jim ublížily

Krtci jsou sice roztomilá zvířata, bohužel na zahradách dělají více škody než užitku. Majitelé pozemků je považují za škůdce, protože svými norami rozrývají zahrady a snadno se tak dostanou ke kořenům rostlin, které pak uhynou. Při hledání potravy se krtek neohlíží na to, jakou spoušť nechává za sebou. Proto je dobré ho vyhnat za zahrady, nejlépe přírodními prostředky, které ho nezahubí.

Jak vyhnat krtka ze své zahrady?

Krtci nejčastěji poškozují zahrady a trávníky. Můžete ještě před vysazením trávníku nainstalovat sítě, které zamezí tomu, že se krtek dostane na povrch půdy. Je to sice trochu víc práce, než sítě položíte, výsledek ale rozhodně stojí za to, protože krtci nebudou mít šanci vám zahradu poničit. Na druhou stranu ale počítejte s tím, že se nebude tolik dařit rostlinám. Proto je vhodné pletivo vložit do půdy alespoň 60 cm do hloubky.

Doporučený článek:  Vyzrajte na škůdce přírodní cestou. Oblíbené bylinky je zaženou na míle daleko

Můžete ale vykopat kolem plotu příkop a zasypat ho sutinami, protože krtkům vadí skalnatá místa – špatně se jim po nich leze. Krtci nesnesou hlasité zvuky nebo vibrace. Jsou to velmi citlivá zvířata, protože nevidí, ale o to vyvinutější mají ostatní smysly. Můžete na zahradě umístit několik plašičů, postačí například staré plechovky nebo skleněné lahve.

Zdroj obrázku: Freepik

Do zahrady umístěte vlasy nebo kupte elektrické plašiče

Vlasy a srst mohou krtky vyděsit. Můžete je například spojit také s aromatickými vůněmi, které krtky odpudí. Stačit bude srst ze zvířat, použít můžete také lidské vlasy. Sesbírejte je, smotejte do klubíčka a umístěte po zahradě nebo přímo do tunelu, který krtek vyhloubil. Můžete přidat éterické oleje, které koupíte v obchodech.

Doporučený článek:  Hořká sůl je tajný spojenec každého zahradníka. Rostlinám dodá energii a zlikviduje škůdce

Elektrické plašiče jsou jedním z prostředků, které se velmi často používají. Vydávají nejen zvuky, ale také vibrace, které jsou pro člověka neslyšitelné, a proto o nich vůbec nebudete vědět. Bohužel, krtci si rychle zvyknou na nové prostředí a podmínky, proto je dobré u takových plašičů měnit frekvence.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/gardens/a36184326/how-get-rid-of-moles/