Okurky porostou lépe vedle vhodných rostlin v záhoně

Pěstování okurek i dalších druhů zeleniny je velmi populární. Letos to bude ještě důležitější, protože ceny ovoce a zeleniny neustále rostou. Jestli chcete mít větší úrodu než obvykle, měli byste do jejich okolí zasadit určité byliny, zeleninu nebo okrasné rostliny, které jim pomohou růst a plodit. U některých je to důležité kvůli živinám, u jiných pro odpuzení škůdců a u dalších jde jen o pohodlí.

Bylinky v okolí okurek

Aromatické rostliny do blízkosti okurek umístit můžete, ale neměli byste to přehánět. Podle odborníků mohou totiž změnit chuť vypěstovaných okurek. Nemusíte od nich ale zcela upustit. Mnoho z nich se k plodinám skvěle hodí. Jestli chcete mít domácí bylinky, vsaďte na bazalku, koriandr nebo oregano. Byliny působí antibakteriálně, protizánětlivě a zabrání vzniku plísní, které by mohly okurky poškodit. Koriandr i oregano stimulují růst zeleniny.

Zdroj obrázku: Freepik

Sázení okurek s jinými druhy zeleniny

Logickou volbou bude samozřejmě výsadba dalších druhů zeleniny do stejného záhonu s okurkami. Je to skvělý nápad. Jestli k nim zasadíte kořenovou zeleninu (mrkev, petržel, tuřín nebo červenou řepu), luštěniny (fazole, hrách nebo zelené fazolky), brokolici, květák nebo zelí, budete mít nádhernou úrodu okurek. A pochopitelně i ostatní zeleniny, kterou zasadíte, protože se budou vzájemně podporovat v růstu.

Okrasné rostliny jsou skvělou možností proti škůdcům

Vysadit vedle okurek okrasné květiny jen tak někoho nenapadne, ale není to vůbec špatný nápad. Dbejte na to, aby na záhonech nechyběly lichořeřešnice, měsíčky nebo aksamitník. Tyto druhy květin odpuzují škůdce. Zároveň budou přitahovat hmyz, který se živí mšicemi, takže nebudete mít strach o svou úrodu.

Vyzkoušejte během letošní sezóny jeden z těchto triků a uvidíte, že budete mít mnohem větší úrodu než loni. Jestli s pěstováním začínáte, budete mít šanci na obrovskou úrodu, kterou si vychutná celá rodina.

Zdroj: https://www.thespruce.com/companion-plants-for-cucumbers-2540044