Ovesné vločky sice moc nechutnají, ale na hubnutí jsou zajímavým pomocníkem

Ovesné vločky – to je věčné téma, protože jedni si bez nich neumí představit ráno, druzí je ale nemohou vzít do úst. Jaká je tedy pravda? Opravdu jsou ovesné vločky tak skvělé hlavně při hubnutí? Bude záležet na tom, co si k nim ke snídani nebo svačině přidáte. Patří sice mezi zdravé potraviny, pokud je ale proložíte čokoládovými lupínky, není se čemu divit, že nehubnete.

Co jsou ovesné vločky nebo ovesná kaše?

O ovesných vločkách toho určitě hodně, především to, že jedni je milují a druzí je nemohou ani „cítit“. Ovesné vločky jsou vlastně obiloviny, které jsou nezbytné pro naše zdravý. Pokud chcete vědět vidět o zdravotním přínosu této potraviny, můžete si otevřít mnoho článků. V obchodem navíc dnes najdete tři druhy ovesných vloček.

Doporučený článek:  Spálení sluncem je pro tělo vždy nebezpečné. Správná ochrana může předejít rakovině i poškození zraku

Obyčejné vločky se před konzumací musí uvařit. Horské ovesné vločky se drobí, můžete je uvařit, ale také jen ponechat v mléce a ony změknou. A poslední jsou instantní vločky, které nemusíte vůbec tepelně upravovat. Zalijí se mlékem a můžete je hned sníst. Z ovesných vloček se pak dělají i ovesné kaše. A pomohou vám ovesné produkty opravdu zhubnout?

Díky obsahu bílkovin a vlákniny jsou nezbytné pro lidské zdraví

Kaše obsahují kvalitní bílkoviny a také vlákninu, díky které se budeme cítit sytí. Proteiny mají pro naše tělo také velký význam. Díky nim udržujeme svaly v plné síle, navíc bílkoviny podporují také trávení a posilují imunitu. Ve 100 gramech kaše pak najdete asi 200 kcal, navíc je to jídlo velmi syté, takže po snídani vydržíte až do oběda nezobat sladkosti. Vločky dodají našemu tělu spoustu energie.

Doporučený článek:  Oteklý krk není radno brát na lehkou váhu. Co může znamenat, nikdo zažít nechce

Ovesné vločky tak patří mezi zdravé pokrmy, a hodí se i pro ty, kteří chtějí zhubnout. V kaši pak navíc najdete draslík, hořčík, zinek nebo železo. Bez těchto prvků mohou řídnout vlasy, hrozí chudokrevnost nebo ztráta koncentrace. Pozor byste si měli dát především na to, kolik ovesných vloček nebo kaše denně snít.