Olivový olej si při správném skladování zachová všechny žádané vlastnosti

Olivový olej je velmi kvalitní a velmi zdravý produkt, který musíte správně skladovat. Jedině tak zajistíte, že si zachová všechny živiny, vitamíny a minerály. A vy budete neustále používat zdravý tuk do svého jídla. Existuje hned několik pravidel, kterých se musíte držet. Naštěstí žádné z nich není složité, takže to zvládnete naprosto přirozeně.

Správná teplota

Olivový olej by se měl skladovat při teplotě mezi 15 a 20 stupni. V žádném případě ho nedávejte blízko oken nebo radiátoru. Někdo ho nechává na pracovní desce v kuchyni, ale není to ideální. Neměl by zůstávat na přímém slunečním světle, protože tak dochází k oxidaci.

Doporučený článek:  Praní bot v pračce je rychlý způsob, jak je snadno a efektivně vyčistit

Uzavřená nádoba

Dobře uzavřená lahev je velmi důležitým prvkem. Jakmile se k olivovému oleji dostává neustále vzduch, velmi rychle se vám zkazí. Po každém použití proto lahev znovu pořádně zavřete, aby k tomu nedocházelo. Nejde o levný produkt, a proto byste měli pečovat o prodloužení jeho životnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Tmavé lahve

Naštěstí se olej v tmavých lahvích většinou prodává, takže tento úkol je velmi jednoduchý. Jestli si ho chcete doma přelít do vlastní nádoby, měla by být z tmavého skla. Nejlepší bude, když ho jednoduše necháte v obalu, ve kterém si ho přinesete z obchodu.

Doporučený článek:  Hnojivo z kopřivy posílí rajčata a podnítí je ke květu

Suché a tmavé místo

Olej vám může zplesnivět, když ho skladujete ve vlhkém prostředí. Proto si dávejte pozor, aby byla skříňka suchá. Temné prostředí je důležité hlavně kvůli expozici světlu. Světlo totiž způsobuje rychlejší oxidaci oleje, takže si ho neužijete tak dlouho, jak byste mohli.

Čas spotřeby

Vždy se podívejte na lahev, kdy končí spotřeba vašeho produktu. Obecně platí, že byste měli lahev spotřebovat do 6 až 12 měsíců od otevření. Musíte ale splnit všechna ostatní pravidla pro skladování. Zachovejte si jeho jedinečnou chuť, čerstvost a zdravotní benefity tím, že se budete držet těchto tipů.

Zdroj: https://www.canr.msu.edu/news/store_olive_oil_to_avoid_spoilage_and_maintain_nutritional_quality