Oslabená imunita se projeví ihned. Tyto příznaky napoví, že tělo potřebuje pomoct

Imunitní systém může vysílat signály, díky kterým snadno poznáte, že vaše tělo není v pořádku a něco mu schází. Jsou to signály, které snadno poznáte, zvlášť pokud se spojí ještě s dalšími příznaky. Oslabená imunita se může projevit hned několika způsoby, které vám nyní představíme. Objevit se může bolest nejen na kůži, ale také v ústech. Imunita je navíc u každého individuální a ovlivněna mnoha faktory.

Jak poznat, že nemáte imunitu v pořádku?

Jestli jste nemocní více, než je běžné, budete se muset snažit posílit imunitu. Dopřejte si dostatek vitaminů, ale nezapomínejte ani na cvičení a další zdravé věci. Velmi vhodné je v tomto případě otužování, které provádějte postupně. Tím si budujete imunitu přirozeně. Choďte pravidelně mezi ostatní lidi a dbejte na správnou stravu. To jsou faktory, které ovlivňují naše zdraví.

Slabost a ospalost patří mezi další příznaky, že s vaším tělem není něco v pořádku. Dbejte na dobrý spánek, imunitu podporujte hlavně ovocem a zeleninou. Snažte se vynechat tučná a smažená jídla nebo sladkosti. Doplňte hlavně vitamin D3, jehož nedostatek má na svědomí slabost nebo chronickou únavu. Objevit se může také anémie, což je nedostatek železa.

Zdroj obrázku: Freepik

Poškodit se může i nehtová ploténka

Oslabená imunita, to není jen nachlazení. Kromě toho se mohou objevit i vážnější problémy, jako například plíseň na nehtech. Poškození nehtové ploténky je příznakem nedostatku draslíku, zinku nebo křemíku. Objevit se mohou také onemocnění jater nebo ledvin, na která pak budou fungovat jen léky předepsané lékařem.

Imunitu je potřeba podporovat celý život. Jinak si koledujeme například o žaludeční problémy, kvůli kterým můžeme ztratit chuť k jídlu nebo se naopak přejídat. Je potřeba své tělo poslouchat a dopřát mu to nejlepší, protože ho budeme potřebovat do konce života. Imunita závisí především na našich střevech.

Zdroj: https://www.pennmedicine.org/updates/blogs/health-and-wellness/2020/march/weakened-immune-system