Malá ložnice může působit vzdušně a útulně díky jednoduchým trikům s barvami a světlem

Zařídit malou ložnici bývá těžký úkol. Většinu místa zabere velká postel, a když nemáte samostatný šatník, musíte tam vecpat ještě skříň nebo komodu na oblečení. Tím pádem může místnost působit stísněně a nemusíte se v ní cítit dobře.

Světlo, velký pomocník

Určitě byste do malých místností neměli volit tmavou barvu stěn. S tmavými barvami bude vypadat místnost ještě stísněněji. Nejlepší možnost je bílá nebo slabé varianty světlých barev. Také můžete jako malý optický trik použít vodorovné pásy na stěnách. Poslouží jako iluzorní zvětšení místnosti, ale také jako pěkná dekorace.

Doporučený článek:  Dokonale čistá kuchyň i bez dlouhého drhnutí: povrchy i nádobí zazáří leskem díky jednoduchým metodám

Důležitým prvkem je také osvětlení místnosti. Čím více světla, tím lépe. Kromě stropního světla si dejte do této místnosti také stojaté lampy nebo alespoň lampy na noční stolky. Přes den dokáže váš pokoj zase zvětšit dostatek slunečního světla. Proto dejte přednost žaluziím před hrubými tmavými závěsy. Pokud chcete záclony v ložnici, volte takové, které jsou z co nejjemnějšího materiálu. Také dejte přednost kratším záclonám před těmi, které jsou až na zem.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyhrajte si s úložným prostorem

Pokud nechcete mít v ložnici velkou skříň nebo nemáte možnost samostatného šatníku, snažte se využít každý jiný prostor k ukládání věcí. V případech malé ložnice jsou skvělým řešením postele s úložným prostorem. Získáte tak spoustu prostoru například pro odkládání ložního prádla. Postel s vysokým a polstrovaným čelem udělá vaši ložnici útulnější. Široké čelo může navíc opticky rozšířit místnost.

Doporučený článek:  Jak si dokonale složit oblečení, aby se v kufru nepomačkalo?

Pokud už jste museli do své ložnice umístit velkou skříň, zkuste na dveře pověsit velké zrcadlo. To pomůže ke zvětšení místnosti, ale dodá i více světla. Snažte se mít v takové ložnici jen nezbytný nábytek a zbytečně ji nepřecpávejte nepotřebnými věcmi. Protože když nemůžete zbourat žádnou zeď, můžete pokoj zvětšit jen opticky.

Zdroj: https://www.blesserhouse.com/how-to-make-a-small-room-look-bigger/