Poznejte zázrak epsomské soli. Napomůže klidnému usnutí a dokonale zjemní pokožku

Epsomská sůl je velmi všestranným produktem, který se dostává do povědomí stále více lidí. Použít ji můžete na zahradě, ale také při boji se zácpou. Další možností je kosmetické využití, které vám pomůže s nedokonalostmi pleti, odstraní zrohovatělou kůži a pomůže zkrotit i nepoddajné suché prameny vlasů. Chcete vědět, na co všechno můžete využít epsomskou sůl? Pokračujte ve čtení.

Co to je?

Název této soli pochází z anglického města Epsom, kde byla v 17. století objevena. Setkat se můžete také s názvy epsomit, anglická nebo hořká sůl. Jedná se o minerální sloučeninu, ve které se spojila kyselina sírová a hořčík. Tyto dvě složky jsou velkým pomocníkem v péči o zdraví, ale využít je můžete také v kosmetice. Podívejme se, jak na to.

Zdroj obrázku: Freepik

Sůl do koupele

Toto použití je velmi známé a hojně využívané. Koupel v empsomské soli se doporučuje lidem, kteří si potřebují pořádně odpočinout po náročném dni nebo mají problémy s usínáním. Tato sůl vás totiž dokonale uvolní a zlepší stav vaší pokožky. Jak si připravit dokonalou lázeň? Stačí, když přidáte do vany s teplou vodou dva šálky epsomské soli. Proces opakujte třikrát týdně a vždy se koupejte po dobu cca 15 minut.

Doporučený článek:  Tajemství krásných a zdravých vlasů je ukryté v jediné rostlině. Využijte sílu aloe i vy

Další možností je koupel pro nohy. Tento druh soli dokáže nádherně změkčit ztvrdlou kůži, což se vám bude hodit při péči o chodidla. Namáčení nohou v epsomské soli pomůže odstranit odumřelé kožní buňky a zbavíte se také nepříjemných pachů. Do lavoru jednoduše nalijte teplou vodu a přidejte dvě nebo tři lžíce epsomské soli. Namáčejte nohy, dokud voda nevychladne. Poté odstraňte odumřelou kůži pemzou, otřete a naneste hydratační krém.

Epsomská sůl na akné a černé tečky

Problematická pleť a černé tečky trápí hodně lidí. Sůl pomáhá regulovat kožní maz a čistí póry. Díky tomu se zbavíte černých teček. Připravit si můžete masku z hořké soli a bio medu. Tuto kombinaci naneste na obličej, nechte 15 minut působit a poté opláchněte. Opakujte tento postup jednou nebo dvakrát týdně a vaše pleť bude zdravá a krásná.

Zdroj: https://medium.com/@nat.stringer92/epsom-salt-for-beauty-10-beauty-benefits-of-epsom-salts-for-skin-hair-and-more-e6b819c9b9bf