Pivo je ideální hnojivo pro trávník, také vás zbaví otravných vos

Někdo si bez piva neumí představit letní grilování nebo setkání s přáteli. Nesmíte se na něj ale koukat pouze jako na alkohol, protože má spoustu skvělých vlastností, které můžete využít na své zahradě. Díky obsahu minerálů a dalších látek skvěle poslouží rostlinám, které potřebují dostatek živin pro svůj růst. Pivo na zahradě také zlikviduje škůdce nebo vyživí trávník. Jaké možnosti máte?

Jaké druhy piva můžete použít na zahrádku?

Jestliže máte zbytky piva, které už nevypijete, můžete je snadno využít právě na zahradě. Hodí se nejen k posílení rostlin, ale díky pivu se také zbavíte nepříjemného hmyzu nebo slimáků, kteří mohou poškodit úrodu. Nechte tedy otevřené pivo vyvětrat nebo využijte nedopité z večírku. Jestli nemáte otevřené staré pivo, můžete otevřít nové a nechat ho 24 hodin stát, aby z něj vyprchaly bublinky.

Doporučený článek:  Uklizeno během pár minut: s šikovnými triky vás už nečekaná návštěva nepřekvapí

Ochucené produkty nejsou vhodné, protože jsou plné sladidel a jiných chemických látek. Pivo je nutné naředit vodou, abyste rostlinám naopak neublížili. Můžete pivo přidat také do kompostu k hnojivu, protože tím docílíte toho, že bude kompost kvalitní a rostliny z něj dostanou jen to nejlepší.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak pivo na zahrádce využijete?

Díky pivu můžete například osvěžit trávník. Každý, kdo má vlastní pozemek, by se měl o trávník dobře starat. Právě díky pivu ho můžete mít krásně zelený. Hnědé vypálené skvrny nejsou vůbec hezké, pivem trávník ale zregenerujete a můžete se z něj brzy zase těšit. Pomocí piva také vyplašíte nepříjemný hmyz a škůdce, kteří ničí úrodu. Stačí pivo nalít do mělké misky, do které šneci nebo slimáci přilezou. Vůně piva je naláká a oni se utopí.

Doporučený článek:  Během jarní alergie potřebují oči chránit

Zbavit se pomocí piva můžete také otravných vos. K výrobě pasti budete potřebovat plastovou láhev, kterou nařízněte, otočte hrdlem dolů, slepte páskou a nalijte do lahve pivo. Vosy se snadno nechají zlákat vůní a utopí se.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/uses-for-beer-in-the-garden/