Pro jarní hnojení zahrady jsou ideálním prostředkem kvasnice

Blíží se konečně léto a jarní měsíce tak byly obdobím, kdy se zahradníci pustili do práce. Připravují rostliny a plodiny na nadcházející sezonu a není nic lepšího než použít jako hnojivo přírodní prostředky. Péči vyžadují nejen záhony samotné, ale také sazenice. V polovině května je pak můžete dát do země, už dříve se ale o ně můžete postarat tím, že je budete hnojit. Jaké hnojivo ale zvolit?

Aby rostliny v budoucnu přinášely úrodu

Jak aplikovat hnojivo na sazenice a v jakém období je to vhodné? Stačit vám bude jedna surovina, šikovné ruce a také zdravé sazenice, které jsou základem všeho. Sazenice sice není nutné hnojit, ale dodáte jim potřebné živiny, takže mohou o něco rychleji vyrůst. Hnojením jim dopřejete ochranu proti mrazům nebo chorobám. Hnojit je vhodné hlavně v květnu ještě předtím, než sazenice dáte do zeminy. Tím můžete zabránit také šoku, který mohou rostliny zažít při přesunu z místnosti ven do přírody.

Doporučený článek:  Zahrada je neustále v ohrožení nevítaných škůdců. Zakročte proti slimákům, hrabošům i krtkům včas
Zdroj obrázku: Freepik

Ale jaké hnojivo bude nejvhodnější? Můžete vyzkoušet kváskové hnojivo, které je možné koupit v obchodě, ale také si ho můžete snadno vyrobit. Ideální bude pro rajčata, papriky nebo okurky, ale hodit se bude i na jiné plodiny. Obsahuje dusík, draslík nebo fosfor a zajišťuje tak růst rostlin a posiluje jejich kořeny, které pak budou lépe přijímat živiny. Jak si takové hnojivo vyrobit?

Kvasnicové hnojivo si připravíte velice rychle

Ve velké nádobě rozpusťte 10 gramů suchého nebo 100 gramů čerstvého droždí v litru vlažné vody. Přidejte trochu cukru, promíchejte a dejte na odlehlé místo odležet na několik hodin. Pak můžete hnojivo bez obav aplikovat na sazenice. Musíte ho ale předtím zředit v poměru 1 : 10. Směsí zalijte sazenice předtím, než je dáte do země. Jestli vám nějaké hnojivo zbylo, nemusíte se ničeho obávat.

Doporučený článek:  Tři domácí hnojiva, která zvýší úrodu rajčat

Sice ztratí své vlastnosti nebo bude zapáchat, jestli ale máte vhodné místo, kde ho mít, dva dny vydrží. Kvasnicovým hnojivem pak můžete zalévat nejen sazenice, které půjdou do zahrady, ale také květiny, které zdobí parapety.

Zdroj: https://mcfp.jo/Article/170320/How-do-I-make-organic-fertilizer-with-yeast