Pleť je důležité hýčkat. Přírodní péče ji dokonale vyhladí a propůjčí jí mladistvý vzhled

Péče o pleť je důležitá, protože jen díky ní lze docílit mladistvého a zářivého vzhledu. Bez pravidelnosti a výběru správných prostředků nelze čekat zázraky. Jaké metody jsou účinné, čím omladit pleť a jak k pokožce přistupovat? Nechte si poradit od odborníků na domácí kosmetiku nejlepší metody péče o citlivou pokožku. Uvidíte, že vám bude okolí tipovat hned o několik let méně!

Péče se rozhodně vyplatí

Investice do sebe sama v podobě pravidelné péče o pleť se rozhodně vyplatí. Dá se to přirovnat k nejlepší investici do budoucnosti, protože je nutné se starat o pokožku průběžně a začít v době, kdy je ještě pružná a vláčná. S přibývajícími roky totiž začne ochabovat a některé změny už mohou být nevratné. Základem péče o pokožku obličeje je pravidelná očista, po které následuje adekvátní hydratace nebo výživa. Vyplatí se pleti dopřát i pravidelné masky a peelingová ošetření, po kterých bude zářivá a získá mladistvý vzhled.

Doporučený článek:  Domácí exfoliační ponožky paty dokonale vyhladí. Užijte si krásné nohy po celý rok

Odlíčení a čištění pokožky

Prvním krokem čištění je samotné odlíčení, během kterého dochází k odstranění kosmetických prostředků, ale také nečistot a prachu, které během dne na obličeji ulpěly. Poté se kůže omývá pomocí gelu nebo pěny, které jsou vhodné pro použití na obličej. Nedoporučuje se běžné mýdlo nebo sprchový gel. Po mytí by měla následovat hydratace pomocí krému, pro dosažení svěžího vzhledu je vhodné používat opalovací krémy a peelingové kúry pro odstranění odumřelých buněk.

Zdroj obrázku: Freepik

Avokádo pro dokonalou výživu

A jak pleť zpevnit? Rozhodně pomůže avokádová maska z půlky avokáda, které se rozmělní a smíchá s dvěma lžičkami medu. Pro zklidnění podrážděné pokožky lze použít masku z půlky avokáda, lžíce jogurtu a lžičky ovesných vloček. Postačuje 15 minut nechat na pokožce, poté omýt.

Doporučený článek:  Okolo diet koluje mnoho mýtů. Místo zhubnutí ale tělu jenom uškodí

Domácí peeling dvakrát týdně

Pro jemnou pokožku pomůže i domácí peelingová kúra ze dvou lžic mletých ovesných vloček, lžíce medu a lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy. Směs se smíchá a krouživými pohyby se pleť vyčistí od černých teček i pro dokonalé vyživení. Pro skvělý výsledek se doporučuje provádět kúru dvakrát týdně. Pro peeling lze použít i tři lžičky kávové sedliny smíchané s pěti lžičkami olivového oleje. Zapomenout by se nemělo ani na pravidelnou masáž obličeje a takzvanou obličejovou gymnastiku pro eliminaci druhé brady a vyhlazení vrásek.

Zdroj: https://www.dermstore.com/blog/top_ten/how-to-take-care-of-your-skin/