Plstěný klobouk vyčistí efektivně kostka cukru

Plstěný klobouk se vrací do módy, na což spousta lidí reaguje tím, že ho začíná nosit. I když se hodí spíše do chladnějšího počasí na podzim či v zimě, na jeho údržbu můžeme myslet prakticky kdykoli. Plstěný klobouk skvěle dotvoří náš vzhled, ať už elegantní, nebo ležérní. Výhodou tohoto klobouku je totiž univerzálnost a praktičnost. Silný materiál se jen tak nezdeformuje a udrží teplo. Čas od času se ale může ušpinit.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění klobouku

S čištěním si skvěle poradí čistírny, které mají osvědčené způsoby na celou řadu problematických materiálů. Pokud se o svůj klobouk příliš bojíte, neváhejte se svěřit do rukou odborníků. Čištění ale nemusí být příliš problematické a můžete ušetřit peníze, když se do toho pustíte sami. Jediné, co k tomu budete potřebovat, jsou kostky cukru. Je to zajímavá metoda, kterou si jistě oblíbíte, a můžete ji používat také na ostatní doplňky z plsti.

Doporučený článek:  Fazole jsou důležitou součástí jídelníčku

Pouze cukr

Čištění probíhá na sucho. Znečištěný povrch nevlhčete ani nenamáčejte. Vezměte kostku cukru a přiložte je k postiženému místu. Jemnými tahy místo drhněte. Pokud se kostka rozpadne, vezměte si druhou. Tak dlouho cukrem přejíždějte po znečištěném povrchu, až nečistota povolí. Poté jemně otřete oblast hadříkem, abyste odstranili přebytečný cukr. Materiál bude vypadat jako nový. Takže si pamatujte, že cukr nemusíte používat pouze při vaření, ale všude, kde toužíte vytvořit tření (hodí se skvěle také pro domácí peelingy).

Doporučený článek:  Pět skvělých tipů, jak využít kyselinu citronovou v domácnosti. Tenhle prášek dokáže hotové zázraky
Zdroj obrázku: Freepik

Žádná voda!

Pokud bychom k čištění plsti použili vodu, mohlo by dojít k deformaci materiálu, což je u klobouku velice nežádoucí. Taktéž dochází k roztažení materiálu a ani to u svého klobouku (či jiného doplňku z plsti) nechceme. Oproti tomu cukr obsahuje drobné krystalky, které nejsou natolik tvrdé, aby materiál poškodily. Jsou ale skvělé pro odstranění nečistoty, protože tím, jak se o ni krystalky cukru třou, ji jemně čistí.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-stetson-felt-hat-2146410