Po létě si zaslouží gril pořádně vyčistit. Se správnými triky bude znovu jako nový

Léto je už nadobro pryč a je to tedy ideální čas pořádně vyčistit gril a nachystat ho na příští sezonu. Poradíme vám, jak vyčistit gril bez chemie. Čistý rošt není jen estetická, ale především hygienická záležitost. Gril správně vyčistěte, aby váš žaludek nebyl vystaven nebezpečným bakteriím a grilování bylo skutečně příjemné pro všechny.

Proč je potřeba gril pečlivě čistit?

  • Pokud budeme připravovat pokrmy na zanedbaném grilu, vystavujeme se riziku bolestí žaludku a zažívacích potíží.
  • Na grilu se hromadí nebezpečné bakterie, včetně salmonely nebo E. Coli, a plísně.
  • Při grilování na zanedbaném grilu se mohou uvolňovat karcinogenní látky.
Doporučený článek:  Odteď už se česneku bát nemusíte. Jednoduché metody zajistí, že dech bude znovu svěží

Také nyní přemýšlíte, čím gril efektivně vyčistit? Zkuste tyto spolehlivé metody.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí čisticí pasta

Zaschlá hmota na grilu se opravdu odstraňuje hodně špatně. Poradíme vám, jak to půjde snadno a bez nutnosti používat toxické přípravky. Připravte si pro tyto účely pastu s jedlou sodou a peroxidem vodíku. Smíchejte tyto ingredience v takovém poměru, aby vznikla hustá konzistence. Pastu naneste na špinavá místa a nechte působit několik minut. Poté je opláchněte teplou vodou a osušte.

Doporučený článek:  Čištění toalety usnadní ocet. Zbaví ji nečistot i bakterií

Zapojte ocet

Slouží k odstranění vodního kamene z koupelnových a kuchyňských baterií, sprchových koutů, dále také neutralizuje pachy v lednici a rozhodně se vyplatí jej použít i při čištění roštu. Smíchejte ocet s vlažnou vodou a trochou mýdla (může být i tekuté). Směsí navlhčete hadřík nebo měkkou houbu a otřete znečištěná místa.

Sůl na špinavý rošt

Gril už dávno úplně vychladl a vy vidíte, že rošt by potřeboval pořádně vyčistit? Pod rošt rozložte velký kus alobalu a nasypte na něj obyčejnou kuchyňskou sůl. Rošt poté překryjte dalším kusem alobalu a dejte do předehřáté trouby. Za chvíli bude rošt opět čistý a jako nový.

Zdroj: https://bbqchamps.com/homemade-grill-cleaner/