Žvýkačka z oblečení zmizí bez jediné stopy. Triky za pár korun nikdy nezklamou

Vyschlá žvýkačka se těžko odstraňuje a často i po jejím seškrábání zůstávají na oblečení skvrny. Někdy je to dokonce nemožné a vám nezbývá nic jiného než sáhnout po drastičtějších způsobech. K odstranění žvýkačky vám přitom stačí vařící voda nebo ocet. Na oblečení nezůstane žádná stopa po žvýkačce ani v podobě nehezké skvrny.

Ocet k odstranění žvýkačky

Prvním z osvědčených způsobů je ocet, který si dokonale poradí se zaschlou žvýkačkou. Vše, co musíte udělat, je nalít 1/4 šálku octa do hrnce a nechat vařit. Oblečení rozprostřete na rovný povrch a poté namočte do octa hadřík nebo ručník. Namočte žvýkačku octem, následně si můžete všimnout, že žvýkačka se stává pružnější a vlhčí. Potom se jemně pokuste žvýkačku seškrábat z materiálu. Pokud zůstanou kousky žvýkačky na oblečení, namočte špinavý kus oblečení do octa a seškrábejte žvýkačku nepotřebným zubním kartáčkem.

Doporučený článek:  O krásné doplňky a předměty je důležité pečovat. Dokonalý lesk jim navrátí obyčejná brambora

Další osvědčenou metodou je odstranění žvýkačky vroucí vodou. Vše, co musíte udělat, je vložit znečištěnou část oblečení do misky s horkou vodou a nechat ji tam pět minut. Teplo usnadní odloupnutí od tkaniny. K úplnému odstranění použijte mírně tupou řezačku papíru, ale dávejte pozor, abyste nepoškodili oblečení. Pokud zbytky gumy nechtějí jít dolů, použijte k tomuto účelu kartáček s ostrými štětinami.

Zdroj obrázku: Freepik

Zmrazení oblečení

Dalším patentem je dát oblečení do mrazničky, aby se změnila konzistence žvýkačky. Pod vlivem chladu se stane křehčí a snadněji se seškrábne. Znečištěné oblečení vložte do sáčku a dejte do mrazničky asi na tři hodiny. Po uplynutí této doby vyjměte oblečení a poté pomocí dřevěné tyčinky, podobné jako na zmrzlině, odstraňte žvýkačku. Pokud přesto žvýkačka stále zůstává na oblečení, dejte kostku ledu přímo na ni a poté se ji pokuste odstranit.

Doporučený článek:  Kdy je nejlepší čas na běhání – nalačno nebo po snídani?

Spolehlivým způsobem, jak odstranit žvýkačku z tkaniny, je také citrónová šťáva a kůra. Bude fungovat obzvláště dobře v případě tmavého oblečení, ale také velmi jemných tkanin. Stačí přidat několik kapek citrónové šťávy do misky s teplou vodou a odstranit ji zubním kartáčkem. Když skvrna trochu zaschne a jsou ještě na oblečení zbytky žvýkačky, použijte žehličku.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/surface/how-to-get-gum-out-of-clothes-281474979498159/