Podzim je ideální čas pořádně se rozhýbat. Sport pročistí hlavu a nenechá tělo zlenivět

Je zima a vám se opravdu nechce ven. Lezavé počasí, sychravo, déšť. Vaše tělo protestuje a radši byste zůstali doma v bezpečí obýváku. Vaše tělo by ale mnohem víc ocenilo pohyb na čerstvém vzduchu. Co jde takto v zimě dělat?

Běh

Rozhodně můžete vyzkoušet běhání. V zimě je to zcela o něčem jiném. Příjemně se zahřejete, přesto je potřeba myslet na počasí a obléct si více vrstev. Ze začátku, než si tělo zvykne, vám bude chladno. Zimní teploty běhu prospívají, kolem 10 stupňů se považuje za ideální teplotu pro běh. Je ale opravdu důležité hlídat si v zimě pitný režim. Zatímco v létě pijeme automaticky, v době, kdy teploty nešplhají k vyšším číslům, tento návyk ustupuje. Proto na to myslete před tréninkem i po něm. A jaké jsou výhody běhání v zimě?

  • Spálíte více kalorií než v létě.
  • Zvýšíte příjem vitamínu D.
  • Dojde k vyplavení endorfinů v jinak depresivním období.
  • Spálíte více kalorií – tělo má práci s regulací teploty.
  • Posílíte srdce.
  • Stanete se otužilejší.

Zdroj obrázku: Freepik

Cvičení s kamarádkou

Není nic zvláštního na tom, že ztrácíte motivaci, když se máte den co den donutit sami jít běhat. Nicméně co spojit příjemné s užitečným a vyrazit si zacvičit s kamarádkou? Můžete se vzájemně podporovat. Užijete si společný koníček a ještě si popovídáte. Nezáleží na tom, zda půjde o běh, nebo organizované cvičení pro ženy. Kolektivní cvičení vás navíc bude motivovat k lepším výkonům, neodejdete tak snadno z hodiny jen proto, že se vám zrovna nechce cvičit.

Doporučený článek:  K pevnému tělu dopomůže jednoduché cvičení i správné držení. Vypadat lépe může každý

Vyzkoušejte něco nového

Co nějaký ze sportů, který jste zatím nevyzkoušeli? Pokud jste nikdy necvičili v posilovně, je nejvyšší čas to zkusit. Jděte na zkušební lekci nebo si rovnou zaplaťte členství a trenéra. To vás bude motivovat chodit dál a zanedlouho uvidíte i výsledky, což je motivací samo o sobě. Pokud začnete už v zimě, jistě budete mít v létě v plavkách co ukazovat!

Zdroj: https://www.sportsparadise.ch/en/news/sport-im-herbst