Poškrábaný displej není nutné nosit do servisu. Jednoduchými triky bude telefon jako nový

Jestli vám telefon upadl na podlahu nebo nedej bože na chodník, často se stane, že se na displeji objeví škrábance. Stačí ale, když ho často nosíte současně s peněženkou nebo v kapse a mohou se objevit rýhy, kterých se jen těžko budete zbavovat. Telefon tím rychle ztrácí na hodnotě, a proto je dobré je odstranit co nejrychleji.

Prozradíme tipy, jak škrábance snadno odstranit

Nebudete potřebovat mnoho věcí, které vám pomohou odstranit nevzhledné škrábance, přes které možná ani neuvidíte, kdo vám píše. Budete potřebovat filtrovanou vodu, misku, lžíci, prášek do pečiva a také kousek látky. Pomocí těchto surovin si připravíte pastu, která pomůže odstranit škrábance. A jak si takovou pastu připravit? Do misky dejte lžíci prášku do pečiva a zalijte ji trochou pramenité neperlivé vody.

Doporučený článek:  Ucpaný záchod nemusí skončit katastrofou. Doma najdete pomoc, která funguje

Použijte ale vodu balenou, protože kohoutková může obsahovat vodní kámen, který by naopak mohl vytvořit nové škrábance. Dejte také pozor na to, kolik vody do prášku lijete. Pasta by měla být hustá, po smíchání ji nechte minutu odležet. Malé množství naneste na hadřík a krouživými pohyby vetřete na poškrábané části telefonu. Někdy budete muset přitlačit v závislosti na hloubce škrábanců.

Zdroj obrázku: Freepik

Suchou utěrkou odstraňte zbytky pasty

Počkejte několik vteřin a následně vyčistěte pastu z telefonu. Polovinu připravené látky navlhčete a odstraňte zbytky pasty. Nakonec telefon vysušte a krouživými pohyby vyleštěte. K jeho sušení ale nikdy nepoužívejte papírové utěrky, protože ty by mohly způsobit další škrábance. Nejlepším řešením bude měkký hadřík z mikrovlákna nebo bavlněné tričko.

Doporučený článek:  Slimáci si rádi smlsnou na pracně vypěstované zelenině. Úrodu zachrání odpad z kuchyně

Abyste se škrábancům vyhnuli, je zapotřebí telefon proti nim ochránit. Naše metoda je vhodná pro telefony, které mají skleněný nebo hliníkový kryt. Také se může použít na fotoaparát. Bohužel jestli jsou škrábance hlubší, budete se muset obrátit na odborníka. Takové raději sami neodstraňujte, naopak byste je mohli ještě prohloubit.

Zdroj: https://mashable.com/article/phone-screen-scratches