Postřik z cibule nebo česneku sníží množství mšic v zahradě

Mšice jsou malí škůdci, kteří mohou napáchat velké škody, a to nejen na jedné rostlině, ale rovnou na celé úrodě. Nebojí se napadnout ani pokojové rostliny a okrasnou zeleň v zahradě. Proto je dobré vědět, jak se jich zbavit a jak se proti nim preventivně bránit, aby se všem rostlinám vyhnuly. Mšice se velmi rychle rozmnožují a je zapotřebí rychle jednat, abychom nepřišli o všechny rostliny.

Chemické prostředky nemusí být účinné

Jestliže nefandíme chemickým prostředkům, můžeme si snadno vyrobit domácí, kterými mšice nejen zahubíme, ale ještě zabráníme jejich opětovnému návratu. Chemické přípravky jsou sice někdy účinnější, ale jsou drahé a navíc mohou kvůli obsahu chemických látek ohrozit rostliny samotné. Vyplatí se tak sledovat, jaké produkty přírodního původu můžeme proti mšicím použít, aby netrpěla příroda ani my.

Doporučený článek:  Kromě brousku a ocílky pomůže nabrousit nůž také hrnek

A co budete potřebovat k výrobě postřiku? Budou vám stačit pouze dvě suroviny. Postřikem se jich snadno zbavíte, ale můžete jim také zabránit v návratu. Největším problémem u mšic je, že se velmi rychle množí, a proto pokud si jich všimnete později, mohou rostlinu napadnout a ta bude pomalu umírat. Mšice mohou zaútočit nejen na okrasné květiny, ale také na plodiny, které máme na zahradě.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodním postřikem zabráníte jejich práci

Jedním z prostředků, které můžete použít, je česnek. Je to surovina, která je velmi oblíbená v kuchyni, ale pomoci můžete také při nachlazení nebo právě proti mšicím, kterým bude vadit její zápach. A jak si takový postřik připravit? Je to velmi jednoduché. Nastrouhejte 250 g česneku, zalijte ho 10 litry vody a smíchejte. Nechte směs 15 minut ležet a poté přeceďte do sklenice. Následně můžete roztok zředit vodou v poměru 1 : 1 a použít na rostliny.

Doporučený článek:  Nízkokalorické dezerty a nápoje zaženou chutě na sladké zdravě

Skvělá bude také cibule, ale u přípravy postřiku je o něco složitější postup. Budete potřebovat pouze cibulové slupky, které také zalijte deseti litry vody. Odložte na 4 dny na bezpečné místo, poté sceďte a tento roztok můžete přímo aplikovat na postižené rostliny. Postřik používejte odpoledne nebo večer asi obden.

Zdroj: https://thegardeningdad.com/proven-ways-to-get-rid-of-aphids-on-onions/