Co se stane, pokud dáte citronovou kůru do myčky?

Z citronu a jeho kůry si můžete připravit mnoho domácích prostředků, které vám nejen pomohou s úklidem kuchyně nebo koupelny, ale můžete je využít také jinak. Například citronovou kůrou odstraníte zápach z lednice nebo nečistoty z pohovky, ale můžete ji využít také v myčce nádobí.

Tělový peeling nebo sáček do šatníku? Zkuste novou metodu leštění nádobí

Citron má opravdu všestranné využití v domácnosti. Má skvělé vlastnosti, které jsou dezinfekční, protiplísňové a také antioxidační. Proto se používá nejen v domácnosti při úklidu, ale také jakou součást různých peelingů, krémů a obličejových masek. Naše babičky ho používaly k čištění vodního kamene nejen ve vaně nebo umyvadle, ale hodí se také do rychlovarné konvice nebo s ním vyčistíte troubu.

Doporučený článek:  Koberec znovu jako nový: obyčejný prášek z kuchyně ho zbaví i nejodolnějších skvrn

Je skvělý na bělení prádla, stejně jako jedlá soda. Hodí se tak na zašedlé ubrusy, závěsy nebo záclony. Jestli chcete mít čistou domácnost a zároveň šetřit životní prostředí, rozhodně byste měli citron jako prostředek využít tam, kde je to potřeba a kde bude účinný. A jednou z takových věcí může být použití do myčky nádobí.

Moderní domácnost bez chemie – vyzkoušejte obyčejný citron

Jestli jste o citronu jako přípravku do myčky nikdy neslyšeli, tak věřte, že to jednou vyzkoušíte a už nebudete chtít jinak. V myčce nádobí je často nepříjemný zápach, který způsobí neomyté nádobí a zbytky jídla, které se na něm usazují. Jestli chcete zápachu zabránit, stačí do myčky nádobí vložit několik kousků citronové kůry. Následně myčku spusťte a jen čekejte, co se bude dít.

Doporučený článek:  Domácí difuzér interiér dokonale provoní a pomůže vytvořit jedinečnou atmosféru

Kůra nejenže odstraní zápach, ale také pomůže vyleštit sklenice a příbory. Je to jednoduchý trik, který nestojí moc peněz a můžete ho použít při každém mytí nádobí. Myčka bude dokonale čistá a jen díky tomu bude čisté také nádobí, které bude lesklé, příjemně vonět a navíc dezinfikované.

Zdroj: https://food-hacks.wonderhowto.com/how-to/trust-us-use-lemon-peel-when-loading-dishwasher-0162822/