Co se stane, pokud dáte citronovou kůru do myčky?

Z citronu a jeho kůry si můžete připravit mnoho domácích prostředků, které vám nejen pomohou s úklidem kuchyně nebo koupelny, ale můžete je využít také jinak. Například citronovou kůrou odstraníte zápach z lednice nebo nečistoty z pohovky, ale můžete ji využít také v myčce nádobí.

Tělový peeling nebo sáček do šatníku? Zkuste novou metodu leštění nádobí

Citron má opravdu všestranné využití v domácnosti. Má skvělé vlastnosti, které jsou dezinfekční, protiplísňové a také antioxidační. Proto se používá nejen v domácnosti při úklidu, ale také jakou součást různých peelingů, krémů a obličejových masek. Naše babičky ho používaly k čištění vodního kamene nejen ve vaně nebo umyvadle, ale hodí se také do rychlovarné konvice nebo s ním vyčistíte troubu.

Doporučený článek:  Zářivě čistá toaleta je vizitkou každého domova. Ten nejlepší čistič si snadno vyrobíte

Je skvělý na bělení prádla, stejně jako jedlá soda. Hodí se tak na zašedlé ubrusy, závěsy nebo záclony. Jestli chcete mít čistou domácnost a zároveň šetřit životní prostředí, rozhodně byste měli citron jako prostředek využít tam, kde je to potřeba a kde bude účinný. A jednou z takových věcí může být použití do myčky nádobí.

Moderní domácnost bez chemie – vyzkoušejte obyčejný citron

Jestli jste o citronu jako přípravku do myčky nikdy neslyšeli, tak věřte, že to jednou vyzkoušíte a už nebudete chtít jinak. V myčce nádobí je často nepříjemný zápach, který způsobí neomyté nádobí a zbytky jídla, které se na něm usazují. Jestli chcete zápachu zabránit, stačí do myčky nádobí vložit několik kousků citronové kůry. Následně myčku spusťte a jen čekejte, co se bude dít.

Doporučený článek:  Vlhčené ubrousky přidané do pračky zbaví oblečení žmolků a chlupů

Kůra nejenže odstraní zápach, ale také pomůže vyleštit sklenice a příbory. Je to jednoduchý trik, který nestojí moc peněz a můžete ho použít při každém mytí nádobí. Myčka bude dokonale čistá a jen díky tomu bude čisté také nádobí, které bude lesklé, příjemně vonět a navíc dezinfikované.

Zdroj: https://food-hacks.wonderhowto.com/how-to/trust-us-use-lemon-peel-when-loading-dishwasher-0162822/