Čaj v sáčcích je oblíbený, většina lidí ale úplně přehlédne jeden důležitý detail

Mnoho věcí má malé detaily, kterých si většinou nevšimneme, tyto detaily však nebývají náhodné a mají určitý význam. Znalost těchto na pohled nedůležitých věcí nám může někdy usnadnit život. V dnešním článku si povíme o jedné takové věci, kterou jsou zářezy na papírových štítcích, které jsou připevněny k čajovým sáčkům.

Čaj bývá pro někoho neodmyslitelnou součástí dne

Někdo si nedokáže představit jeden den bez kávy a jiný zase bez čaje. Čaj je znám již po staletí a je to univerzální nápoj. Má pozitivní vliv na naše zdraví i duševní pohodu. Například černý čaj má hřejivý, baktericidní a antioxidační účinek. Silný hořký čaj nám pomáhá při otravě žaludku. Během nachlazení nebo infekce může čaj s medem a citrónem dokázat zázraky.

Doporučený článek:  Vitamín B1 nemá vliv na odpuzování komárů

Milovníci a nadšenci pití čaje mají své oblíbené druhy a také způsob servírování. Granulované typy nebo ty z celých listů mohou být zality vodou v šálku a okamžitě servírovány. Jiní si zase vybírají vaření v čajníku a nejjednodušší způsob je si zalít sáček čaje a po chvilce jej vyjmout. Dávejte si ale pozor, protože každý čaj má jinou dobu louhování. Každopádně určitě sáček po nějaké době vyjměte a nenechte ho tam po celou dobu, co čaj pijete, po čase se z něj totiž začnou uvolňovat škodlivé látky.

Zdroj obrázku: Freepik

Prohlídli jste si někdy detailně sáček čaje?

Tento typ čaje je velmi populární, ale podívali jste se někdy pořádně, z čeho se takový sáček na čaj vlastně skládá? K sáčku s čajem je většinou šňůrkou připevněn ještě papírový štítek. Možná jste si doposud mysleli, že tento papírek nemá žádný význam. Někteří výrobci si jej označí logem nebo na něj napíší, jak dlouho se má čaj louhovat. Kromě informační úlohy má tento štítek i jiný význam.

Doporučený článek:  Vnitřnosti získávají znovu na popularitě. Jídelníček obohatí o zajímavou chuť i hromadu zdravých látek

Pokud jste si ho dobře prohlédli, mohli jste si všimnout dvou zářezů. Jeden na spodní a druhý na vrchní straně. Používají se pro snazší připevnění šňůrky kolem ouška šálku. A to kvůli tomu, aby zbytečně štítek při zalévání nepadal do vody a i pro snadnější vyjímání sáčku už z hotového čaje.

Zdroj: https://premiumsteap.com/blogs/news/5-common-mistakes-people-make-when-using-tea-bags