Postřik z pelyňku ochrání květiny i zeleninovou úrodu před škůdci

Postřik z pelyňku je ekologický lék, který účinně ochrání rostliny a plodiny před útokem šneků, mravenců a mšic. Je to spolehlivý způsob, jak bojovat proti škůdcům i podpořit výnosy ovocných stromů a zeleniny. Tato bylina ve svém složení obsahuje cenné složky, jako jsou minerální soli a třísloviny.

Vlastnosti postřiku z pelyňku

Pelyněk je hořká rostlina, kterou stojí za to použít při péči o plodiny a jako ochranu před škůdci. Postřik na bázi této byliny lze použít v případě ovocných a okrasných stromů, ale také jej můžete vyzkoušet na ochranu rostlin a zeleniny v záhonech. Na postřik stačí jednoduše odvar nebo hnojivo z pelyňku. Zbytky můžete použít k zalévání rostlin, což přispěje k jejich posílení a rychlejšímu růstu.

Doporučený článek:  Fíkovník pěstovaný jako bonsaj dodá interiéru kouzlo orientu

Je to způsobeno tříslovinami, které jsou součástí pelyňku, ty chrání rostlinu před škodlivými účinky hub a hmyzu. Kromě toho bylina obsahuje solné minerály, díky kterým rostliny rychleji kvetou. Postřik z pelyňku se účinně vyrovná se mšicemi, mravenci nebo šneky. Tuto metodu tradičně používají zahradníci a zemědělci. Systematické postřikování rostlin extraktem z této byliny snadno vyžene nežádoucí nájemníky ze zahrady.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit odvar na postřik

Hořkost pelyňku způsobí, že se škůdci nebudou krmit na vašich rostlinách. Postřik stojí za to dělat v mírném počasí, protože silné slunce zintenzivní silný účinek tohoto léku a může rostliny zničit. Kromě toho je třeba připomenout, že postřik má silný zápach, takže je lepší jej aplikovat večer. K odvaru budete potřebovat 1 kilogram čerstvých listů nebo 100 gramů sušené byliny a 2 litry vody.

Doporučený článek:  Skvrny od kávy nebo čaje už hrnečky kazit nebudou. Snadno je vyčistí osvědčené prostředky

Namočte pelyněk do vody na celou noc a druhý den byliny sceďte. Potom přeneste listy do většího hrnce a hodinu vařte. Výsledný odvar smíchejte s dříve vypuštěnou kapalinou a poté sceďte. Hotový přípravek nalijte do láhve s postřikovačem a rovnoměrně naneste na rostliny napadené škůdci.

Zdroj: https://www.thegardener.co.za/grow-to-eat/herbs/using-herbs-to-manage-garden-pests/