Prášky na spaní jsou zbytečné. Do říše snů příjemně ukolébá banánový čaj

Banány milují dospělí i děti. Je to chutné ovoce, které můžeme jíst jen tak nebo ho přidat do dezertů. Dá se připravit také jako pečený s čokoládou, hodí se i na sladké placky nebo palačinky. Využít můžete nejen banán samotný, ale také jeho slupky, které bohužel většinou vyhazujeme. K čemu se nám slupky od banánů mohou hodit?

Banány obsahují spoustu vitaminů a minerálů

Konzumací banánů přispějete hlavně svému zdraví. Snížíte riziko šedého zákalu, slupkami můžete bojovat proti vráskám a dehydrataci pokožky. Banánová slupka má spoustu dalších výhod, o kterých lidé ani nemají ponětí. Můžete si z nich připravit například čaj, který je zdravý a navíc pomůže k lepšímu spánku. Každý člověk podle průzkumů spotřebuje až 6 kg banánů ročně.

Doporučený článek:  Elixír života má každý ve svých rukách. Nahlédněte do jídelníčku těch, kteří se dožili stovky

Slupky se většinou vyhazují, ale můžete je použít například jako hnojivo nejen pro pokojové rostliny. Obsahují spoustu vitaminů, jako A nebo E, také se můžou pochlubit dávkou draslíku, který bude dobře fungovat proti stárnutí. Vyplatí se tak mít slupky od banánů po ruce, v případě potřeby nebo vyživení pokožky je můžete přiložit na obličej a nechat několik minut působit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si udělat banánový čaj?

Banány kromě draslíku obsahují také hořčík, který má příznivý vliv na fungování nervového systému. Má relaxační účinek, takže s jeho pomocí se můžete zbavit špatných snů a spánek se o dost vylepší. Podpoříte jím nejen nervové buňky, ale také spánek jako celek. Čaj z banánů také pomáhá regulovat krevní tlak, zbaví plynů v těle a napomůže vylučování vody z organismu.

Doporučený článek:  Žvýkejte jako o závod! Žvýkačky oddálí porod, a dokonce po nich zhubnete

Jak si takový čaj vyrobit? Je to jednoduché. Připravte si 250 ml vody, kterou dejte vařit. Mezitím si umyjte banán, nakrájejte ho na menší kousky a dejte do vody na deset minut vařit. Až bude hotovo, vodu slijte do hrnku a přidejte špetku skořice. Čaj pak vypijte asi hodinu před spaním, aby včas zafungoval.

Zdroj: https://mommypotamus.com/banana-tea-for-sleep/