Vyžeňte všechny škůdce ze zahrady. Nejlépe zafungují prostředky, které stojí pár korun

Škůdci na zahradě mohou způsobit opravdu velké problémy. Nejedná se totiž pouze o mravence nebo jiný hmyz, problémem mohou být také krtci nebo kuny. Všichni mohou způsobit, že vaše úroda nebude valná nebo bude poškozená. Proto je dobré vědět, jak si s nimi poradit. Jaké prostředky používat a jak škůdce ze zahrady vyhnat?

Využít můžete několik metod

Existuje mnoho způsobů, jak se škůdců zbavit. Některé fungují dobře, jiné zase vůbec. Budete muset vyzkoušet, co na ně zabere, protože škůdci už jsou většinou dobře připravení a to, co na ně platilo před lety, už teď platit nemusí. Vyzkoušet ale můžete nejen koupené přípravky nebo prostředky, ale také suroviny z kuchyně. Možná budete překvapení, jak jednoduché to je.

Doporučený článek:  Dešťová voda je zdarma, použít lze na různé způsoby

Například hraboši patří mezi největší škůdce, i když jsou malého vzrůstu. Jsou to zvířata, která nemají zimní spánek, takže zahradu mohou ohrožovat po celý rok. Můžete využít vůni česneku, černého rybízu a máty, abyste je ze zahrady vyhnali. Další možností je pak zrýt pozemek. Můžete dokonce použít staré plechovky, které zavěsíte na kovové tyče.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se krtků i dalších hlodavců

Krtci jsou sice malí savci, ale dokážou napáchat velké škody, protože si pod zemí tvoří cestičky a ničí tak kořenové systémy. Můžete do jejich okolí položit například banánové slupky. Protože jsou krtci slepí, mají o to více vylepšený čich a na štiplavé pachy jsou velmi citliví. Vyzkoušet pak můžete také citronovou šťávu. Pastičky, které koupíte v prodejnách, mohou také pomoci.

Doporučený článek:  Slimáci si rádi smlsnou na pracně vypěstované zelenině. Úrodu zachrání odpad z kuchyně

Na své zahradě ale můžete potkat také divoká prasata nebo srnce. Jsou to sice zvířata, která se v okolí domů většinou nepohybují, ale mohou snadno zabloudit a právě prasata vám mohou zničit většinu úrody. Působí na ně lidské vlasy, protože se bojí pachu člověka, a utečou zpátky do lesa. Na stromy pak můžete zavěsit stará CD, odrážet se od nich budou sluneční paprsky, které zvířatům vadí.

Zdroj: https://www.farmersalmanac.com/combat-garden-pests-naturally-20886