Příjemná vůně dodá každému domovu to pravé kouzlo. Domácí citronový osvěžovač prostoupí celý byt

Dokonalá domácnost je nejenom ta, která je uklizená. Je to také ta, která příjemně voní. Málokdy si to uvědomíme, ale je řada nežádoucích pachů, které se naším interiérem linou. Pocházet mohou z toalety, z kuchyně, ale i z odpadkových košů nebo z právě sušeného sportovního vybavení. Všechny tyto nežádoucí pachy je třeba eliminovat a vykouzlit vůni, která bude příjemná.

Na obchod zapomeňte

Každého jako první napadne, že osvěžovač vzduchu může koupit v obchodě. Je to sice pravda, ale na tuto variantu raději rychle zapomeňte. Proč? Stačí se podívat na cenovku a dále také na složení konkrétních produktů. Nebudeme si nic nalhávat – osvěžovače vzduchu z obchodů jsou drahé a při pohledu na jejich složení zpozorníme. Obsahují mnoho chemických látek různých názvů, které jsme v životě neslyšeli. Opravdu si něco podobného chceme stříkat do interiéru a poté to vdechovat?

Doporučený článek:  O svěží domov se postará jedlá soda. Zápach už nebude mít šanci

Využijte sílu přírody

Místo do obchodu raději zamiřte do své kuchyně. Do lednice nebo spíže. Potřebovat budete citron, hřebíček, vanilkový cukr a trochu vody. Věci, které jsou v každé domácnosti a které v konečném součtu až tolik nestojí. Potom už stačí jenom pár minut vašeho času a přírodní osvěžovač vzduchu je na světě.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete začít

Citron pořádně umyjte, vezměte nůž a nakrájejte ho na tenké plátky. Ty vložte do hrnce a zalijte vodou tak, aby byly všechny potopené. Následně přidejte několik kusů hřebíčku a vše zasypte vanilkovým cukrem – celým balením. Vše promíchejte a následně můžete zapnout sporák.

Doporučený článek:  Jak rychle a jednoduše vyčistit toaletu během několika minut

Postupně vodu zahřívejte, občas promíchejte. Je třeba docílit toho, aby se jednotlivé vonné látky začaly uvolňovat a cukr se ve vodě rozpustil. Už při této přípravě byt velmi příjemně provoníte. Tím ale výhody domácího osvěžovače nekončí. Jakmile dosáhnete bodu varu, sporák vypněte a přeneste hrnec se směsí tam, kde chcete místnost provonět.

K opakovanému použití

Z horké vody stoupá pára, která obsahuje příjemnou vůni citronu, hřebíčku a vanilky. Během pár minut provoní dokonale celou místnost a bude se šířit do dalších částí vašeho bytu. A když vonět přestane, opakujte celý postup – znovu vodu zahřejte a opět ucítíte příjemnou omamnou vůni, kterou si můžete užívat i několik dní.

Zdroj: https://blog.bostonappliance.net/use-lemons-make-home-smell-incredible/