Při používání nafukovacích matrací je nutné dbát bezpečnosti

Letní vedra nutí mnohé z nás hledat osvěžení u vody. Populární místa ke koupání tak praskají ve švech. Běžně můžeme na těchto místech vidět lidi, kteří se opalují a jsou vybaveni přikrývkami, deštníky, míči a nafukovacími matracemi. Jak však ukazují nehody posledních let, zejména ty mohou představovat vážnou hrozbu.

Nešťastné nehody

Nafukovací matrace neposkytuje žádnou bezpečnost. Tragickým důkazem toho je velké množství nehod, které se během letního období stávají. Jako příklad můžeme uvést muže, který se rozhodl odpočívat na nafukovací matraci na moři. Klidné houpání vln způsobilo, že muž usnul. Musíme si uvědomit, že moře není bazén a vítr nás může zavát daleko. Naštěstí jeho přátelé si všimli jeho nepřítomnosti a ihned jednali.

Doporučený článek:  Podle populární teorie prozradí jediný pohled, jestli je paprika sladká. Odborníci mají jasno

Záchrannou operaci museli provést čtyři pátrací týmy podporované vrtulníkem. Po devíti hodinách byl muž nalezen. Muž možná neměl mnoho rozumu, ale zato měl mnoho štěstí a dobrých přátel. Nic to však nemění na obrovské hrozbě, ve které se nacházel jeho život. Bylo dokonce nahlášeno několik případů, kdy si lidé spletli nafukovací kola a jiné předměty s lidmi v ohrožení života. Může to vypadat absurdně, bohužel však při záchraně těchto předmětů ztrácely drahocenný čas právě záchranné služby.

Doporučený článek:  Studené brambory mají nižší glykemický index a jsou vhodné i pro diabetiky
Zdroj obrázku: Freepik

Jsou nebezpečné z mnoha důvodů

Nafukovací matrace, obří jednorožci nebo jiné podobné vodní hračky omezují zorné pole. Proto se může stát, že pokud dítě sklouzne z nafukovačky a začne se topit, rodiče nebo záchranáři si toho nemusí všimnout včas a existuje riziko, že pomoc přijde příliš pozdě. Při vyjímání nafukovacích pomůcek do moře je třeba mít na paměti, že vítr foukající ze břehu může zatlačit hračku do otevřených vod. V takové situaci je rozumné nechat ji tak.

Doporučený článek:  Před klíšťaty je důležité chránit se po celou sezónu

Bohužel někteří lidé se rozhodnou za matraci bojovat. Myslete však na to, že je naplněna vzduchem, a tak je velmi lehká a bude se vzdalovat rychlým tempem. Zvyšující se rychlost způsobuje, že plavec začne být unavený a může přijít o síly. V takových situacích může být návrat na pevninu nemožný bez pomoci záchranářů. Takže pro bezpečnost je lepší nechat vítr, ať si nafukovačku vezme.

Zdroj: https://www.news.com.au/technology/environment/mandurah-men-jackson-perry-noah-palmer-drift-to-sea-on-inflatable-mattress/news-story/1b77c8b3d3cd9e27708c85b127b09a24