Vysoká vlhkost v koupelně je vhodná pro řadu oblíbených pokojových rostlin

V koupelně máme nejen vysokou vlhkost vzduchu, ale také zde není dostatek světla. Proto se sem většina rostlina v květináčích nehodí, protože takové podmínky pro ně nejsou vhodné. Musíte si vybrat ten správný druh, kterému to vadit nebude. Vytvoříte si parádní dekoraci, kterou si můžete užívat také na těchto místech. Jaké rostliny mohou do koupelny?

Jaké rostliny se hodí do koupelny?

Tilandsie je jednou z nich. Je to skvělá rostlina pro ty, kteří chtějí mít květinu na netradičním místě. Navíc nevyžaduje velkou péči a může se rychle přizpůsobit i nevhodným podmínkám. Její nenáročnost ocení začátečníci a také ti, kteří chtějí mít v koupelně originální rostlinu. V přírodě se vyskytuje hlavně v pouštích nebo mokřadech a její květy vypadají velmi exoticky.

Okřídlený květ je velmi oblíbenou dekorativní rostlinou, která je známá také jako domácí lilie. Rostliny jsou s tmavě zelenými listy, na kterých můžete najít květenství. Mohou mít květy zelené nebo žluté barvy a mají tvar klasu, takže je vždy zaručeně poznáte. Jsou to květiny, které jsou nenáročné a jednoduché na pěstování. Milují vlhké prostředí a temná místa, takže koupelna bude ideální.

Zdroj obrázku: Freepik

V koupelně můžete mít i tolik oblíbené orchideje

Orchidej nemusí zdobit jen parapety oken, ale hodí se také do koupelen, protože jí nevadí podmínky, které tam panují. Musí ale mít kvalitní substrát a také ji zalévejte pouze v případě, kdy je suchá. Nevadí jí vysoká vlhkost ani to, že je tam nedostatek světla. V koupelně může vytvořit příjemné prostředí.

Vybrat si ale můžete také z velkého množství kapradin, které jsou zvyklé na vlhké a temné prostředí, ve kterém rostou v přírodě. Mají krásné zelené listy, které jsou na stonku střídavě uspořádané. Potřebují jen dobře propustnou půdu a také pravidelnou zálivku. Suchá půda pro ně nebude bezpečná a zdravá. Dejte kapradiny na místo, na kterém se jich nikdo nebude dotýkat, protože to se kapradinám nelíbí.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/bathroom-plants-36667139