Spálená pokožka od sluníčka potřebuje jemnou péči. Úlevu a regeneraci přinesou domácí prostředky z kuchyně

Opálení patří mezi symboly léta, prázdnin a horkých dní. Opalovat se můžete nejen u moře, ale bohatě v našich podmínkách stačí sluneční paprsky při relaxaci na zahradě u bazénu. Bohužel snad každému se stalo, že to na slunci přehnal a pokožku si spálil. Nadměrné opalování škodí pokožce, která tak může výrazně zestárnout.

Po každém opalování dopřejte pokožce náležitou péči

Sluneční paprsky mohou pokožku nejen podráždit, ale mohou se objevit i kožní onemocnění. Navíc bude vysušená a kolagen budete muset doplňovat uměle. Proto je důležité po každém pobytu na slunci pokožku ošetřit a regenerovat, aby byla znovu připravená na sluneční paprsky. Použít k tomu můžete domácí prostředky, které najdete v kuchyni.

Doporučený článek:  Lepší než antidepresiva i prášky na spaní dohromady: kozlík lékařský si můžete dopřát bez obav

Pokud se spálíte, pokožka bude nejen zarudlá, ale také bude pálit. Jako první pomoc poslouží například bílý jogurt, který vysaje veškerou horkost a vám se uleví. Použít můžete také kefír. Ten obsahuje i vitaminy, které urychlí regeneraci pokožky. Vaječné bílky jsou velkou spásou, stačí je vyšlehat do pěny a nanést na pokožku. Na obličej zase můžete dát plátky studené okurky, která ochladí pleť a také ji vyživí.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte si výživnou koupel a dejte pozor na skvrny na pokožce

Kvůli slunci se mohou na obličeji nebo i jinde po těle objevit tmavé skvrny. Jestli nepoužíváte opalovací krém, objeví se velmi rychle a je také velmi těžké je odstranit. Při pravidelné léčbě se dočkáte za několik týdnů až měsíců. Pokud se bude pokožka odlupovat, na slunci byste neměli vůbec pobývat, abyste poškození kůže ještě nezhoršili.

Doporučený článek:  Avokádo je napěchované zdravím. Organismus udrží v dokonalé harmonii, podpoří dokonce hubnutí

Při spálení si můžete dopřát teplou koupel, do které vložíte několik domácích surovin. Poslouží například ovesná mouka, která pokožku vyživí a také zabrání tomu, že se vám z těla odpaří velké množství vody. Na spálenou pokožku, která se začíná odlupovat, můžete pořídit peeling z drogerie nebo si vyrobit vlastní. Stačit přitom bude cukr, olivový olej, případně kávová zrna, která si namelete. Tato směs je skvělým prostředkem na odlupující se pokožku.

Zdroj: https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/conditionsandtreatments/sunburn