Přírodním vůním se nevyrovná žádný chemický osvěžovač. Z nespočtu možností si vybere každý

Příjemná vůně linoucí se bytem dodá našim domovům punc čistoty a útulnosti. Můžeme se díky tomu lépe soustředit na naše povinnosti a zrelaxovat po pracovním dni. Každý máme své oblíbené vůně, které účinně vzpruží naši mysl a povzbudí smysly.

Ovonění domácnosti jde i bez zbytečné chemie. Některým chemie přímo vadí, například nekvalitní svíčky mohou zavinit škrábání v krku a podráždění dýchacího ústrojí. Přírodní způsoby, jak zaplnit náš domov každý den opojnou vůni, působí blahodárně na naše zdraví, a přitom ani nemusíme nechat vykrvácet peněženku.

Doporučený článek:  Jak doma využít bambucké máslo?

Aroma lampa

Každý určitě známe aroma lampičky. Dolů se dá svíčka a nahoru vosk anebo obyčejná voda s vonným olejíčkem. Horní mistička by měla mít silnější dno, můžeme ji tak nechat hořet celý den a odpadne nám starost tam co půl hodinu dolévat vodu nebo přidávat vosk. Vosky jsou dost často vyráběné z parafinu, který do ovzduší vypouští škodlivé látky. Proto není nic jednoduššího než si koupit olejíček a nakapat ho do vody.

Esenciálních a éterických olejů je na trhu celá řada, dražších i těch cenově dostupných. Na aroma lampu není potřeba nic extra, důležité je si v obchodě vybrat 100% výtah ze silice, který nám voní.

Doporučený článek:  Rekonstrukce koupelny krok za krokem: hlavní je mít plán a myslet na detaily
Zdroj obrázku: Freepik

Difuzéry

Nákladnějším, ale silnějším sourozencem aroma lamp jsou difuzéry. Je potřeba k nim koupit speciální olejíčky. Jsou dražší, ale stačí nakapat dovnitř opravdu jen dvě tři kapky a příjemná vůně se rozline po celém bytě.

Potpourri

Potpourri je směs aromatických bylinek a vonných dřevin. Dávají se do dekorativních misek nebo košíků a jsou krásné na pohled. Je vhodné je umístit kamkoli, i tam, kde nemůžeme zapálit svíčku. Prodávají se již hotové anebo si jednoduše můžeme umíchat své vlastní.

Doporučený článek:  Proč začít plést? 5 důvodů, proč pletení zlepšuje kvalitu života!

Svazky vonných květin

Pěstujeme-li například levanduli, můžeme ji svázat nebo jí naplnit pytlíčky a rozvěsit všude, kde se dá. Kdo nerad levanduli, doporučuje se hlavně jasmín, vanilka, santalové dřevo, skořice, heřmánek nebo bazalka.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/natural-ways-to-make-your-home-smell-amazing/