Staré obložení vypadá dobře i v moderním interiéru. Jeho renovaci zvládne každý

Dříve bylo součástí každého bydlení, nyní se znovu dostává do popředí. O čem je řeč? Přeci o obložení, které jste mohli vidět v každém bytě nebo domě. Dnes už nepatří jen chudým lidem nebo těm, kteří se jím nepochlubí. Pokud se o něj budete dobře starat, bude vypadat skvěle i v novém a moderním bydlení. Chystáte se na jeho obnovu?

Ještě než se pustíte do renovace

Než se vůbec pustíte do rekonstrukce obložení, měli byste ho pořádně připravit. Není potřeba kupovat drahé chemické prostředky, protože bude stačit jen olivový olej, ocet a také hadřík. K tomu už jen dostatek času a trpělivosti a máte vystaráno. Do misky si pak připravte litr teplé vody, nalijte do ní 400 ml octa a zamíchejte. Následně obložení otřete hadříkem, a když máte hotovo, připravte si sklenici.

Doporučený článek:  Pupínky v uchu? Zbavte se jich pomocí domácích prostředků!

Do té dejte tři lžíce teplé vody, tři lžíce octa a také 2,5 lžíce olivového oleje. Našroubujte na sklenici víčko a směs míchejte asi půl minuty. Poté do směsi namočte houbu a navlhčete obložení. Nechte zaschnout a vyleštěte čistým hadříkem. Takto připravené obložení nechte 72 hodin být.

Zdroj obrázku: Freepik

Obložení můžete nalakovat a nechat ho v přírodní podobě

Do misky pak nalijte vodu a přidejte mycí prostředek. Promíchejte a poté vezměte kartáč a povrch vydrhněte. Nepoužívejte mnoho vody, aby se vám nevylila na podlahu nebo na stěnu. Poté použijte brusný papír, abyste se zbavili starých barev na obložení. Nezapomeňte při této práci větrat a také skrýt nábytek, protože se na něm jinak bude usazovat spousta prachu.

Doporučený článek:  Máte oteklé prsty a nejde vám sundat prstýnek? Poradíme vám

Můžete obložení poté natřít barvou nebo ho nechat v původní podobě. Nezapomeňte ale přidat lak, který ho ochrání před případným prachem nebo jinými nečistotami. O laku se můžete poradit s odborníky v obchodě. Stačí obložení jen vyfotit a zaměstnanec by měl vědět, co má doporučit. Poté obložení natřete a máte hotovo!

Zdroj: https://www.realtor.com/advice/home-improvement/wood-paneling-makeover-ideas/