Problém zvaný celulitida – jak se jí zbavit?

Celulitida neboli pomerančová kůže je noční můrou mnoha žen. Nejčastěji se vyskytuje na stehnech a hýždích, prakticky se ale může objevit kdekoliv na těle. Jde o malé dolíčky, které vzhledem připomínají kůru pomeranče. Zbavit se celulitidy není zrovna jednoduché, s pravidelným cvičením a správným jídelníčkem se ale její projevy výrazně zmírní. Co byste měli jíst, aby byly účinky co nejlepší?

Dostatečný příjem vody

Základem by měla být přiměřená hydratace organismu, a to nejen v případě, že vás trápí celulitida. Nezapomínejte se během dne napít, a to i když zrovna nemáte žízeň. Pijte pravidelně vodu a zelený čaj, který má skvělé účinky na metabolismus. Naopak slazené nápoje a limonády mohou situaci ještě zhoršit.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro co nejlepší výsledky je dobré jídelníček podpořit pohybovou aktivitou. Nemusíte se ale nutit do sportu, který vás třeba nebaví. Vyberte si takovou aktivitu, kterou máte rádi. Pokud neradi běháte nebo jezdíte na kole, přihlaste se na kurzy tance nebo jógy. Můžete jít na svižnější procházku nebo si jít zaplavat či zacvičit do posilovny. Nejdůležitější je pravidelnost, které docílíte jen v případě, že vás vybraná aktivita bude bavit.

Doporučený článek:  O dokonale štíhlém bříšku sní každá žena. S našimi tipy se může stát skutečností

Konzumujte dostatek ovoce a zeleniny

Pokud se chcete zbavit celulitidy, měli byste si dávat pozor na to, co je na vašem jídelníčku. Měl by obsahovat hodnotné produkty plné vlákniny, luštěniny a celozrnné výrobky. Vhodnou potravinou je chřest a fazolové klíčky. Denně zkonzumujte alespoň 5 kusů ovoce a zeleniny, ideálně v syrovém stavu. Když si budete chtít okořenit připravovaný pokrm, sáhněte po troše kurkumy.

Vyhýbejte se tučným nebo smaženým jídlům, protože neprospívají ani vaší postavě, ani vašemu zdraví. Určitě také omezte konzumaci alkoholu a dalších škodlivých produktů, které dehydratují vaše tělo. Snižte příjem kofeinu a příliš zpracovaným potravinám, které bývají plné konzervačních látek, tuků a soli.

Zdroj: https://www.womenshealthmag.com/uk/beauty/skin/a706785/how-to-get-rid-of-cellulite/