Vyrobte si vánoční ozdoby z recyklovaných materiálů

Vánoce jsou časem radosti a dávání, a co by mohlo být lepšího než vytvářet vlastní vánoční ozdoby z recyklovaných materiálů? To nejenže přidá osobní dotek do vaší výzdoby, ale také pomůže snížit množství odpadu vytvářeného během svátků. V tomto článku vám představíme několik návodů na DIY vánoční ozdoby, které můžete snadno vyrobit z materiálů, které máte doma.

1. Ozdoby z rozbitých CD nebo DVD

Pokud máte staré a nepoužívané CD nebo DVD, můžete je přeměnit na nádherné vánoční ozdoby. Stačí je rozlámat na malé kousky, které můžete nalepit na koule z polystyrenu nebo vytvarovat do různých tvarů, jako jsou hvězdy, stromečky nebo srdce. Poté ozdoby můžete zdobit malými kamínky, flitry nebo barevným lakem.

Doporučený článek:  Ocet vyčistí žehličku zvenku i zevnitř. S připáleninami si poradí jedlá soda

2. Vánoční ozdoby z víček od lahví

Víčka od plastových lahví lze vytvořit do různých tvarů a přeměnit na krásné vánoční ozdoby. Například můžete vytvořit sněhové vločky nebo zvířecí tvary tím, že budete víčka stříhat a tvarovat. Poté je můžete namalovat nebo pokrýt lesklem, aby získaly lesklý povrch.

3. Vánoční ozdoby z prázdných vánočních koulí

Máte-li prázdné vánoční koule, které už nepotřebujete, můžete je přeměnit na originální ozdoby. Naplňte je malými kousky krásných látek, barevnými nitěmi nebo třeba sešívanými kousky papíru. Tím vytvoříte unikátní vánoční ozdoby s vlastním stylem.

Zdroj obrázku: Freepik

4. Ozdoby z recyklovaných knoflíků

Doporučený článek:  O čisté čalounění se postaráte i bez speciálního vybavení. Se správným postupem zmizí i největší fleky

Staré knoflíky z oblečení mohou posloužit jako základ pro kreativní vánoční ozdoby. Zapište je na šňůru nebo nitě a vytvořte z nich řetězy na stromeček. Můžete je také slepit na karton nebo polystyren a vytvořit různé tvary nebo figurky.

5. Papírové vánoční ozdoby

Papír je výborným materiálem pro výrobu vánočních ozdob. Zkuste vytvořit origami hvězdy, papírové sněhové vločky nebo malé krabice, které můžete zdobit vánočními motivy. Můžete použít staré noviny, barvící knihy nebo recyklovaný dárek papír.

6. Vánoční ozdoby z korkových zátek

Korkové zátky od lahví jsou skvělým materiálem pro výrobu vánočních ozdob. Můžete je použít k vytvoření malých postaviček, andělů nebo stromečků. Pokud máte staré závěsné ozdoby, můžete je zdobit korkovými zátkami a vytvořit tak originální vánoční ozdoby.

Doporučený článek:  Indukce může roky vypadat jako nová. K jejímu dokonalému vyčištění pomůže jednoduchý domácí prostředek

7. Vánoční ozdoby z textilu

Staré látky, kousky ubrusů nebo roztrhané oblečení můžete využít k výrobě vánočních ozdob. Vytvořte si malé polštářky, vánoční ozdoby ve tvaru srdce nebo vánoční stromky a ozdobte je třásněmi, flitry nebo mašličkami.

Těmito návody na DIY vánoční ozdoby z recyklovaných materiálů můžete přidat osobní dotek do vaší vánoční výzdoby a zároveň pomoci snížit množství odpadu vytvářeného během svátků. Kreativita nemá hranic, a vánoční ozdoby vytvořené vlastníma rukama mohou být nejen krásné, ale také zábavné a udržitelné.

Zdroj: https://www.gathered.how/arts-crafts/recycled-christmas-decorations