Vanilkové aroma udrží všechny mouchy bezpečně daleko

Domácí prostředky proti mouchám jsou užitečné zejména v letní sezóně, kdy je obtížné si představit, že bychom doma měli celý den zavřená okna. Bohužel přítomnost otravného bzučícího hmyzu dokáže zkazit každou idylku. Co na ně zabírá? Jedním z prostředků je vanilkový olej, který dalece přesahuje kulinářskou oblast.

Vanilka patří k nejpříjemnějším vůním na světě

Stačí pár kapek vanilkového oleje, aby vaše pečivo získalo neodolatelné aroma. Na jaře tým vědců ze Švédska a Velké Británie oznámil výsledky svého výzkumu, který zkoumal, jak lidé z různých kultur vyhodnocují různé pachy. Výsledky byly jednoznačné – vanilka se ukázala být univerzální vůní, která v lidech vyvolává pouze pozitivní pocity.

Doporučený článek:  Podprsenka je pro každou ženu nejdůležitější kousek šatníku. Při správném praní si udrží tvar i barvu

Vanilka má relaxační a uklidňující účinky a zlepšuje náladu, takže její použití v boji proti mouchám pro nás bude příjemné. Místo esteticky nevzhledných mucholapek se tedy vyplatí použít trochu jiný způsob, jak mouchy z domu odehnat. Nejjednodušší je položit malou skleničku vanilkového extraktu na stůl, kde často jíme. Také je dobré umístit misku s vanilkovým olejem do blízkosti oken, aby se mu mouchy obloukem vyhnuly. Můžete pár kapek nakapat i do odpadkového koše.

Zdroj obrázku: Freepik

Vanilku můžete aplikovat kamkoliv

Existují i další postupy, jak ochránit interiér před otravným hmyzem. V letní sezóně se doporučuje namazat rámy dveří a oken vanilkovým olejem, aby vznikla neviditelná, ale velmi účinná bariéra proti hmyzu. Je však nutné počítat s tím, že aroma rychle vyprchá, a proto je důležité ošetření opakovat přibližně každé tři hodiny.

Doporučený článek:  Mléčné výrobky potřebují specifické podmínky ke skladování

Pohodlnější variantou je výroba vanilkového oleje. Smíchejte 100 mililitrů vody se lžící vanilkového oleje, roztok nalijte do lahvičky s rozprašovačem a použijte jej, jakmile zaznamenáte mouchy napadající váš prostor nebo pokud máte pocit, že předchozí dávka už vyprchala. Vanilkový olej funguje stejně dobře proti komárům, takže pomocí těchto patentů se můžete chránit i před jejich nálety.

Zdroj: https://www.communitychickens.com/flies-hate-vanilla/