Řebříček by si měla do zásoby natrhat každá žena. Nepříjemné problémy zázračně zmizí

Řebříček je extrémně užitečná rostlina, která je snadno dostupná, ale přitom jsou její účinky silně podceňované. Dá se s úspěchem používat při zdravotních neduzích i jako doplněk do koupele.

Jak poznáme řebříček?

Řebříček je druh rostliny z čeledi hvězdnicovitých, vyskytuje se na celém území České republiky a jeho délka může dosahovat až 80 cm. Bývá pokrytý jemnými chloupky a dlouhými listy. Rostlina má bělavé květy a kvete od července do října.

Jak řebříček pomáhá?

Užívání řebříčku se doporučuje při menstruačních bolestech, protože má diastolický účinek. Rostlina se také užívá při problémech s neplodností a menopauzou, a to pro obsažené fytoestrogeny. Má uklidňující vlastnosti a je také mimořádně užitečný při léčbě kožních problémů. Pomáhá například při hojení ran, nemocech ledvin, infekcích, poruchách chuti k jídlu a trávení, zánětech sliznic a vředových onemocněních. Je také velmi populární v boji proti křečovým žilám.

Zdroj obrázku: Freepik

Uklidňující koupel

Řebříček je vynikající přísada do koupele a jeho použití má zklidňující účinek na celý organismus i pokožku. Pro přípravu roztoku potřebného pro koupel zalijte 100 gramů sušeného řebříčku studenou vodou a počkejte 12 hodin. Poté je třeba roztok scedit a takto připravenou směs nalít do vany.

Doporučený článek:  Vzácnější než med: včelí pyl je superpotravina, kterou ocení nejen muži

Řebříčková tinktura

Z řebříčku si můžeme snadno připravit i léčivou tinkturu. Rostlina by měla být zalita vodkou a umístěna na teplé místo po dobu asi 6 týdnů. Po uplynutí této doby stačí jen tekutinu scedit a přidat pár kapek směsi do vody. Takto připravenou tinkturu můžeme pít každý den i jako prevenci výše zmíněných neduhů.

Pozor na vedlejší účinky

Mějte na paměti, že konzumace syrového, nezpracovaného řebříčku může být nebezpečná. Po jeho požití se může objevit nepříjemná vyrážka, bolest hlavy a malátnost. Kromě toho se nedoporučuje podávat řebříčkovou bylinku dětem do dvanácti let.

Zdroj: https://natural-fertility-info.com/yarrow-fertility-herb.html